Listy Nr 42

nr42_okladka_minilisty

KĄCIK MAŁEGO I DUŻEGO ATA- ROWCA IM. KRZYSIA KUBECZKIPonieważ jest przerwa wakacyjna i zamiast rzeczowych argumentów dominują wycieczki personalne w tym numerze kącika nie będzie.FASCYNACJA

…Najwspanialsza była rubryka „PIWEM i MIECZEM”. Kompletnie nie miałam pojęcia, o co tam w ogóle chodziło. Ale było BOSKIE. Teraz tego nie ma i ja bardzo cierpię z tego powodu. Błagam, zróbcie z tym coś!!!

Geisha

Nie jesteś wyjątkiem. Nikt prócz autora nie wiedział, co się w opowiadaniu działo i może dlatego miało ono tylu wielbicieli. Ze swej strony możemy zapewnić, że pracujemy nad nowymi przygodami Kopalnego w wersji pisanej, ale nie należy się ich spodziewać wcześniej niż za pół roku.

JAK RYSOWAĆ PO ŚCIANACH?

Niedawno dostałem dyskietkę Shareware nr 1 z programem „Deu 5.21″. Oto moje pytania:
1.Czy da się za pomocą tego programu edytować bronie i potwory? Jeśli tak, to w jaki sposób?
2.Jak i za pomocą czego gryzmolić po ścianach?
3.Jak można stawiać pojedyncze ściany?

Wonder

Odpowiedź wyciągnąłem z Naczelnego, a tłumaczył się dość mętnie. Według niego:
1.Właściwie nie da się. Broń można podmienić zamieniając jej rysunki, ale jej właściwości pozostaną te same. To samo dotyczy potworów.
2.Tak jak z bronią – wyeksportować tekstury jako gify i podmienić.
3.Wszystko jest napisane w instrukcji, a Naczelny zaliczył pytanie do kategorii: Jak zbudować w prosty sposób rakietę międzyplanetarną?

JAK ŚCIĄGAĆ?

Ostatnio kupiłem sobie peceta i nie wiem jak ściągać rysunki z gier. Mam program o nazwie „Pizzaz Plus v.4.0″, ale udało mi się tylko z paru gier zrzucić screeny. Moglibyście mi powiedzieć, jakiego programu albo jakiego urządzenia Wy używacie do zrzucania screenów?

Damian Grela

Ze sławnym programem „Pizzaz Plus” rozstaliśmy się bez żalu już przy wersji 3.0, bo zajmował on zbyt dużo pamięci operacyjnej. Stosujemy teraz „Screen Thiefa” i „PCX Dump”. Poza tym mamy supertajny sprzęt wg koncepcji Naczelnego i GIANTA (obecnie IBM Polska), do którego software jest nieustannie udoskonalany przez Naczelnego (ostatni upgrade umożliwił zrzucanie w wysokiej rozdzielczości „Virtual Poola”, co można podziwiać w tym numerze).

KIEDY SIĘ UKAŻE?

Czemu tak długo trzeba czekać, żeby zobaczyć w TS swoje coś (tipsa, opis, nawet podpis). Właściwie ile wędruje list (od czasu wysłania mojego minęło ze 4 miesiące, a i tak się w TS nic nie pokazało).

Outsider

Długość to rzecz względna, bo cóż znaczą 4 miesiące przy wieczności. Ale starając się odpowiedzieć na to pytanie stwierdzam: co najmniej 2 miesiące (POCZTA+DEAN+JA+CZAS DRUKU). W rzeczywistości najczęściej 3, choć bywa i więcej.

NIEDOPATRZENIE?

Mieliście wydrukować drugą część kalendarza. Tak przynajmniej napisa­liście w numerze grudniowym.

Brudzę Lee

Tak napisaliśmy i nawet się nie wypieramy. Ale najpierw się napisze, a później się pomyśli. Bo czyż nie jest piękna pierwsza połowa roku: Nowy Rok (dzień wolny), ferie zimowe, ferie wielkanocne, 1 i 3 maj (i okolice), aż wreszcie początek wakacji. A co w drugiej połowie? Koniec wakacji, początek roku szkolnego, Dzień Nauczyciela, Święto Zmarłych. I tylko na koniec 10 dni wolnych. I drukować te spaprane pół roku dla 10 dni?!PIRACTWOJakaś firma wydała podrobione egzemplarze Super Borka, które zaraz po sklejeniu rozsypały się. LUDZIE, NIE KUPUJCIE PIRATÓW!

MOOMIN S PASTER

Możemy też dodać, że pirackie wersje mogą sparcieć, rozeschnąć się, zmarszczyć, pobrudzić, podrzeć, nierówno skleić z powodu źle dopasowanych części, zgnieść się, a nawet spalić. Dokładnie tak jak oryginał.

PROSTE PYTANIE, PROSTA ODPOWIEDŹ

Jak głupi musi być tekst, żeby został wydrukowany w rubryce „Listy” oraz/lub w „Hyperach”? Proszę o podanie odpowiedzi w skali dziesięcio-punktowej od 0 do 10.

von Moltke

Wystarczy zadać takie pytanie, w którym skala dziesięciopunktowa jest jedenastopunktową.

RUCHY KADROWE

Zwariować można. Ledwo A&G odeszli (tylko A?), a już kupa nowych xyw. Z tego, co ro­zumiem, to Wiewiór też odszedł, a na jego miejsce wlazł Dean, który jakoś się przedstawił za co ma u mnie +. Kim są: Cornelli, Wodzu, Młody? Co to za faceci (?)?

The General

Pragnę wyjaśnić, że odszedł jedynie A. G. jak wiadomo nie odchodzi tak łatwo, więc póki co warunkowo został i nadal pisze (co można sprawdzić w tym numerze). Co do pozostałych, to Cornelli jest partyzanckim wcieleniem Daemona, wymuszonym o tyle, że poprzednie zostało spalone po nierewelacyjnych wynikach w szkole (rodzice dali szlaban na pisanie). Kto jest Wodzem sami nie wiemy (to znaczy wiemy, ale nie jest to ten, o którym wiemy, że jest), zaś Młody to produkcja Naczelnego (przynajmniej tak twierdzi jego żona) – egzemplarz trochę jeszcze nie wytrenowany (grać umie, pisać nie bardzo), ale robi stałe postępy.

SAMARYTANIN

Piszę to coś nie po to, by zaistnieć na Waszej liście „Top Secret”, ale dlatego by uchronić młode organizmy od złego wpływu mikrokomputera na psychikę i zdrowie młodego (i nie tylko) człowieka, a mianowicie zlikwidować wszystkie komputery.

Rabin Długi Nos

Miło spotkać w tych ciężkich czasach człowieka, który za nic ma pęd ku sławie, za to troszczy się o zdrowie ludzi, nawet tych niemłodych. My ze swej strony możemy dołożyć przesłanie ogólnoekologiczne i potępić także metro, które straszy krety i dżdżownice, samoloty płoszące ptaki, samochody deformujące asfalt, odkurzacze przerażające koty i miksery niepokojące mrówki faraona. Gdy już wejdziemy z powrotem na drzewa zmienimy podtytuł naszego pisma (rytego na kamiennych tabliczkach) na „TOP SECRET. 1001 SPOSOBÓW EKOLOGICZNEGO ROZNIECANIA OGNIA”.

PIĘĆ PYTAŃ O CD-321.Czy jest dużo programów na CD-32?
2.Czy na tę konsolę jest gra „Universe” i czym różni się od wersji na zwykłą Amigę i PC?
3.Jaki jest najlepszy monitor kolorowy do CD-32?
4.W wielu gazetach przy opisie gier jest napisane, że działa na CD-ROM. Czy ona działa na CD-32?
5. Czy opłaca się ją kupić?Sławek Kuczel1.Emil twierdzi, że tak.
2.Jest i podobno działa szybciej niż na Amidze. No i muzyka z kompaktu
3.Każdy pasujący do Amigi (np MyltiSync)
4.To „CD-ROM” odnosi się do pecetów. Gier przeznaczonych dla tej konsoli należy szukać jako CD-32.
5.Według Emila łatwiej zacząć od kupienia A1200 i do niej dokupować CD i twardziela niż zaczynać od CO- 32 i ją rozbudowywać.

… I PROCESORY PC

1.Czy Pentium 60 MHz jest dużo szybszy od 486 DX-100?
2.Którego lepiej kupić – czy Pentiuma 60, czy 486 DX4-100 (zakładając, że ich ceny są takie same)?

Siergiej 001

To, że Pentium jest szybszy nie ulega wątpliwości i jeśli już coś masz kupować oczywiście go doradzamy. Wszak już pojawiły się gry żądające tylko tego procesora.

TYLE SIĘ NIE ŻYJE?

Napiszcie po ile macie lat, bo nie wiem jak się do Was zwracać. Z tekstów zamieszczanych w TS wynika, że jesteście po sześćdzisiątce (Wasze słownictwo jest ubogie w przekleństwa, tak jak ludzi w podeszłym wieku) [..]).

Siergiej 001

Jeśliby zastosować Twój sposób określania wieku eliksir życia nie byłby potrzebny, a pewien dziadek z mojej ulicy jeszcze byłby niemowlakiem, W sumie nie jesteśmy tacy starzy. Razem mamy nieco ponad 200 lat (liczę tylko osoby umieszczone w stopce).

WIDZENIE

Widziałem numer 7/94 „Top Secretu” w telewizji, w programie „Czyja, jaka, dla kogo polska prasa?” (dokładnie o 12.16 dnia 2.05). Gostek mówi o ciosach w „Mortal Kombat”, a tu nagle wyskakuje „Top Secret”. Jestem pod wrażeniem!

Outsidei

To, że widziałeś nie wydaje nam się specjalną sensacją. Mamy kolejny dowód na to, że telewizja już naprawdę nie ma co pokazywać.

WIELCY NIEOBECNI

Po co Wam Kopalny i prof. Dżemik skoro nie piszą żadnych tekstów?

J.F.K.

Bardzo dobre pytanie. Prof. Dżemik wziął się za pracę naukawą w dziedzinie chemii (robi chemioroidy czy jakoś tak), zaś Kopalny poszedł na urlop wypoczynkowy, zdrowotny, macierzyński i parę innych, przez co za nic nie można go wyrzucić z pracy (takie prawo).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*