Listy Nr 23

nr23_okladka_minilistyKLINIKA ZDROWEGO CZŁOWIEKA

Jako całkowicie zdrowy psychicznie i fizycznie żądam rozpisania wyborów, które wreszcie zadecydują o niepodzielnej władzy Triumwiratu nad osobnikami typu Naczelny, Dżemik czy Kopalny. (…) Sir Haszak na prezydenta!

Chmielki

Poparcie ze strony osób zdrowych psychicznie nieco nas zaskoczyło, ale cóż… Dziękujemy serdecznie. Triumwirat, jako aktualnie rządzący nie pali się do wyborow, lecz sytuacja może się zmienić, a wtedy pewnie przypomni sobie o tym wniosku. Jeżeli chodzi o prezydenckie zapędy Sir Haszaka to poczekamy, zobaczymy.

CZY WYGLĄDAMY NA FRAJERÓW?

Przeczytałem w przedostatnim TS, że jak ktoś znajdzie podwójnego tipsa to otrzyma za darmo dyskietkę z oryginalną grą. (…) Tips do gry “Lethal We-apon” jest w numerze 16/3 i 19/6.

Piotr M., Tychy

Takich listów przyszło więcej Więc wyjaśniamy: po pierwsze, nie chodzi o przeszłość, tylko o tipsy drukowane już po ukazaniu się naszego, ahem, oświadczenia. Po drugie, to nie jest konkurs. Bardzo dokładnie sprawdzamy, czy tipsy się nie powtarzają i szansa na błąd jest nikła. Natomiast chcemy Wam pokazać, że to co robimy, robimy przede wszystkim dla Was i przed Wami chcemy odpowiadać za nasze błędy. Jeżeli powinie nam się noga, pierwszy szczęśliwiec, który to zauważy, otrzyma, zgodnie z obietnicą, darmowy oryginał.

CIEMNO WSZĘDZIE, GŁUCHO WSZĘDZIE

Bardzo proszę o informacje na temat gier komputerowych zarobkowych.

Bomuuli

To Ci się udało! Zabiłeś nas wszystkich! Nikt z napadniętych przez nas osób nie wiedział, co to są gry zarobkowe. Może Czytelnicy mają jakąś koncepcję? Piszcie, najciekawsze propozycje wydrukujemy

KRZYŚ KUBECZKO PISZE

Jesteście niedorobioną gazetką. (…) W ogóle spadliście na psy i żygać mi się chce na ten wasz TS. Przestaję was czytać! (…) Jesteście DOWNAMI i na niczym się me znacie. Waszymi bezpodstawnymi tekstami nie zatrójecie życia Atarowcom, commodorowskie dupki!!! (Zachowano pisownię oryginału -red.)

Krzyś Kubeczko

Nasz stały czytelnik K. Kubeczko po raz ósmy od półtora roku rzysłał list, że przestaje nas czytać. Tym razem miał zły dzień i aż pięc zdań z całego jednostronowego listu nadaje się do publikacji. Dziękujemy Ci, Krzysiu! Pisz do nas dalej, jakoś smutno by bez Ciebie było.

Oj, Krzysiu, Krzysiu. Gdyby to ode mnie zależało, to zrobiłbym cały numer TS’u o Atari, a ile wierszówki z tego by się zebrało… Opisujemy to, co przyślą nam wydawcy lub co uda nam się zdobyć innymi (legalnymi) kanałami. Prawda jest taka, że sprzedaż i produkcja oryginałów na Atari spada. A więc kochani Atamani forsę w garść i ratować rynek!

Kaczor

O WYŻSZOŚCI PC-TÓW

Jestem posiadaczem wielkiej, a w zasadzie małej, Amigi 600. (…) Spodobała mi się gra “Wolfenstein”. Powiedzcie, dlaczego nie może ona istnieć na Amigę? Czy jest ona komputerem za cienkim (bardzo w to wątpię)?

Rafał Stępień, Wandowo

Każda Amiga posiada cudowne urządzenie pod nazwą koprocesor graficzny. To właśnie dzięki niemu Amigowcy szczycą się pięknymi graficznie grami z wieloma planami animowanego tła i innymi fajerwerkami. PC – ty szły od drugiej strony – ich atutem jest moc obliczeniowa. Gra taka jak wspomniany Wolfenstein” wymaga głownie wspomnianej mocy. Ponieważ rzecz dzieje się w trzech wy miarach, więc nic nie można zaanimować „z automatu” (nie można założyć, że tło będzie przesuwało się tylko „prawo – lewo”). Jedyną grą tego typu na Amigach było “Legends of Valour” z animacją na bardzo ma łej części ekranu, ponoć miał się ukazać następny epizod, znacznie lepszy, ale na razie nic o tym nie słychać.

KONSOLE, KONSOLE…

Czy będziecie kontynuować prezentację gier do Nintendo na łamach Top Secret.

Piotrek

Tak Zajmujemy się tym jako jedyne ze znanych nam czasopism w Polsce i nie mamy zamiaru zawodzić naszych Czytelników. Jak widzicie, obok redagowanej przez BrOmbę rubryki, mamy jeszcze listę przebojow gier na te maszyny oraz poświęcamy im sporo miejsca w rubryce Tips & Tricks, słowem Nintendowcy mają u nas zapewniony stały kącik.

PIENIĄDZE, PIENIĄDZE I JESZCZE RAZ PIENIĄDZE

Chciałbym bardzo mieć komputer, mekniecznie dobry, np. używany ZX – Spectrum albo inny do 1.000 000.

Tomasz S

Najlepszym komputerem za milion złotych jest kalkulator z funkcjami trygonometrycznymi… A tak poważnie, przejrzyj rubrykę “Kupię – Sprzedam – Zamienię” w „Bajtku”. Mozę znajdziesz jakiś złom. Inna rzecz, ze niewiele będziesz mógł wycisnąć z takiej maszynki – naprawdę, milion to o wiele za mało, żeby kupić komputer w dzisiejszych czasach.

SPRYCIULA…

Bardzo was proszę o przęsła me mi (NIE ODKŁADAJ KART KM) opisu do gry itd.

MARECZEK

To Ci się udało! Oczywiście nie wysyłamy itd. ale kartka nie została odłożona, lecz wisi w godnym miejscu na ścianie, jako dowód bezprzykładnego sprytu i inteligencji naszych Czytelników.

ODMIENNE WERSJE ZDARZEŃ

Wasza legenda do „Dooma” różnita się od tej wydrukowanej w konkurencji. Która jest prawdziwa i co Wy na to?

K. M. J.

Cóż, naszą wersję zaczerpnęliśmy z dodawanego do shareware’owej wersji pliku z dokumentacją. Zacny kolega z konkurencji zapewne owego nie posiadał i musiał uraczyć Czytelników produktami własnej imaginacji… Niemniej jednak fabuła „Dooma” jest rzeczą drugorzędną i nie ma się czym przejmować.

TOP SECRET: BARWA I BROŃ

W ostatnim czasie w ramach uzbrojenia dotarła tylko plastikowa gwiazda do rzucania i żyletka dla Kopalnego. Wręczenie Kopalnemu żyletki jest wyjątkowo nieskomplikowaną metodą popełnienia samobójstwa, zaś plastikową gwiazdę zeżarł pies Alexa, więc na tym froncie panuje spokój. Natomiast jeżeli chodzi o barwę, to otrzymaliśmy wspaniałą chorągiew z wymalowaną podobizną Naczelnego, a wykonaną przez naszego niezawodnego korespondenta Sir Alfa. Chorągiew posłuży jako sztandar, pod którym zostanie poprowadzona antytriumwiratowa krucjata, my zaś oczekujemy na dalsze propozycje.

KOMENTARZE

Wiele osób przysyła listy z ocenami po każdym numerze TS. Bardzo nam one pomagają, szczególnie te, gadzie jest ocena strony po stronie, jak np. u Super Grołwera czy Profesorka z Krakowa (co z Tobą, nie odzywasz się ostatnio?). Wszystkim dotychczasowym dziękujemy, wszystkih chcących nam pomóc zapraszamy: piszcie nie tylko, co myślicie o nas ogólnie, lecz też oceniajcie dokładnie nowe numery.

Tym razem na listy odpowiadali Alex & Gawron, którym jest dokładnie wszystko jedno i mogą się uznać za w pełni odpowiedzialnych za wszystko co napisali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*