Top Secret 7

nr07_okladka_mini

WSTĘPNIAK:

Siedem krów chudych

No i proszę, siódmy już numer Waszego a wspaniałego. My nie świętujemy z takich okazji – najbliższy jubileusz przewidywany jest po wydaniu 7777777 numerów.

W bieżącym numerze zaś znów dominują symulatory, tym razem z lotniczymi dalej zmagają się morskie. Czy to dobrze czy źle — trudno określić. Nie zapominamy jednak, że istnieją gry innego typu.

Ostatnio w listach pojawia się wątek: „za mało na ośmiobitowce”. Przyznajemy ze skruchą, że czasem trochę przesadzamy z ilością informacji do gier na większe komputery. I nie raz już deklarowaliśmy swą chęć pisania jak najwięcej o wszystkim. Sęk w tym, że gry na szesnastobitowce są, zaś z mniejszymi krucho.

Ważna wiadomość z kilku ostatnich chwil. Coś rusza się, jeśli chodzi o legalne gry. Pisaliśmy o nawiązaniu kontaktów z firmą Dynamix, która niedługo będzie sprzedawać swoje gry w Polsce oraz wzmiankowaliśmy o wystawie Computer Games Show w Stodole. W następnym numerze postaramy się zamieścić reportaż z wystawy, która była inauguracją akcji „legalne oprogramowanie rozrywkowe”. I rzeczywiście, w sklepach pojawiają się oryginalne gry z polską instrukcją i kartą rejestracyjną, po cenach daleko bardziej przystępnych niż na zachodzie. Szkopuł w tym, że są to gry na Amigę i peceta, niedługo na Atari ST. Ośmiobitowce są w ewentualnych odległych planach.

Ze wstydem zapraszamy też do styczniowego lub lutowego numeru „Bajtka”. Bajtkowcy zaanektowali p. Piotra Łukaszuka, który został stałym korespondentem „Bajtka” w USA. Jednym Z pierwszych owoców współpracy będzie duży artykuł „Jak napisać grę”, bogato ilustrowany i oparty na kilkuletnim doświadczeniu braci Łukaszuk.

W bieżącym numerze polecamy m.in. opis jednej z nowszych gier Sierra On-Line, zatytułowanej „Jones in the Fast Lane”. Obok niej dwie gry starsze, ale nadal przez wielu nierozwiązane. Na pewno zaciekawi Was też saga lotnicza — od wynurzeń Klaudiusza na temat symulatorów w ogóle, przez wywnętrzenia Herr Kissella o samolocie F-15, do wynaturzeń Klaudiusza na temat gry F-15 II. Z „dwójek” polecamy też Silent Serrice II, małe WYDARZENIE w świecie gier komputerowych.

Redakcja

P.S. Zabrakło listy Przebojów — za mało było głosów.

GRY:

Silent Service (Atari ST, Amiga, PC)
USS John Young (Amiga, Atari ST)
Jack Charlton’s Match Fishing (C64, Atari XL/XE)
Joan od Urc (Amiga, PC)
SimCity (C64, Atari ST, PC, Amiga, Spectrum)
Jones in the Fast Lane (Atari ST, Amiga, PC)
Space Quest (Atari ST, Amiga, PC)
Leisure Suit Larry 3 (Atari ST, Amiga, PC)
Zak McKracken (C64, Amiga)
Rick Dangerous (Spectrum, C64, Atari ST, Amiga, PC)
F-15 Strike Eagle II (Atari ST, Amiga, PC)
Lost Patrol (Atari ST, Amiga, PC)
Corporation (Atari ST, Amiga)
World Soccer (Atari XL/XE)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*