Nicky II

Pewnego wieczoru do pokoju Nickiego zawitał zły czarownik. Szast, prast, machnął różdżką (czy co tam trzymał w ręku) i wszystkie zabawki zniknęły z pokoju. Po chwili i on sam czmychnął.

Mały Nicky gdy wszedł do pokoju skamieniał, jednak już po kilku minutach z pomocą podręcznika młodego skauta przeniósł się do krainy Umbu-Umbu (gdzie, jak łatwo się domyśleć przebywał zły i okrutny czarownik).

W tym oto momencie do akcji wkraczasz Ty, drogi graczu. Przed tobą labirynt korytarzy i lasów, a w nim wszędzie porozrzucane zabawki – które oczywiście musisz pozbierać, by sprawiedliwość zatryumfowała. Nie do wszystkich można łatwo się dostać, czasem trzeba się przebijać przez skalne ściany, wjeżdżać za pomocą wind i otwierać ukrytymi w kuferkach kluczami drzwi. Zdarzy się Ci również odkrywanie tajemnie ukrytych drabin i penetrowanie domków wypadowych czarnoksiężnika (spacja + dół). Natrafisz naspadające bloki skalne i ruchome głazy dające się przesunąć z pomocą ukrytych w ścianie przełączników. Na twej ścieżce pojawią się też zalane wodą baseny w których szybko tracić będziesz energię życiową, a odradzać się możesz wszak tylko pięć razy.

nicky2Poza tym wszystkim stawisz czoła przebiegłym sługom czaroczyńcy. Poradzisz sobie jednak z nimi, bądź przy użyciu swej tajnej broni (którą niektóre znalezione zabawki uczynić mogą jeszcze potężniejszą), bądź też naskokiem obunożnym odgórnym. Lecz uważaj, nie każdy ze stworów da się łatwo zniszczyć, potrafią one przechodzić wiele metamorfoz. Cóż to jednak dla Ciebie, znajdowane od czasu do czasu wiązki dynamitu na pewno nie zmarnują się w twoich rękach i przyniosą zniszczenie ohydnym potworom.

Tak więc wierzymy w Ciebie drogi graczu. Przynieś biednemu Nickowi jego zabawki, a jak nie to Towarzstwo Przyjaciół Dzieci już się tobą zajmie…

I tym optymistycznym akcentem, życząc dobrej zabawy zasypiają

Alex & Gawron

 nicky2_ocena

Opublikowano w czasopiśmie TOP SECRET 20/7 (1993)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*