Witam wszystkich wodzów starszych i administrację terenową!
Mam niekłamaną przyjemność poinformować wszystkich zniecierpliwionych, że oto doszło do skutku trzecie, jak zwykle jubileuszowe, notowanie najbardziej taktycznych tworów strategicznej myśli komputerowej roku 1995. Pomimo niechęci żywionej do wszelkiego rodzaju podsumowań postanowiłem to i owo podsumować, bo z matematyki, nie chwaląc się (bo i po co), nie byłem najgorszy.
Otóż w minionym tym roku działo się w grach strategicznych to i owo, a niektóre programy, nie bójmy się tego stwierdzenia, były nawet lepsze od innych. Po tym podsumowaniu godnym prezesa PSL-u przejdźmy do konkretów, bo kiedyś w końcu trzeba.
W liście, która przez ostatnie półtora roku wychodzenia z kryzysu skurczyła się z ćwiartki do dziesiątki, uwzględnione zostały jedynie tytuły wydane w 1995 roku i mające niewątpliwy zaszczyt zagościć w tymże roku na łamach „Jest TAKTYCZNIE”, czyli wszystkie najważniejsze pozycje strategiczne świata i okolic (skromność przede wszys-tkim). Nie znalazły się więc na niej takie tytuły jak „Warcraft II”, „Capitalism” i inne, też dobre, które ukazały się tuż przed Świętami i nie zmieściły się do TS 12/95. Ale w przyszłym roku też będzie notowanie, chyba że wysoka komisja decydująca o regulaminie notowania postanowi inaczej.
Ponieważ do wspólnego wora wrzucono gry wojenne i ekonomiczne przeto pozwolę sobie (znów zaczynam sobie pozwalać) oznajmić, iż I miejsce w kategorii gier wojennych zajął „Command & Conquer”, w kategorii zaś gier ekonomicznych – „Transport Tycoon”. Werdykt nie podlega apelacji do instancji wyższej, której zresztą nie ma i obowiązuje z chwilą opublikowania w „JT!”.
Korzystając z okazji, że marnuję miejsce „JT!”, które mógłby zająć jakiś sążnisty opis, chciałbym strategicznie pozdrowić wszystkich stałych, półstałych, a nawet chwilowych czytelników „Jest TAKTYCZNIE!” przypominając, że w każdym miejscu i o każdej porze, gdziem… o przepraszam, rozpędziłem się – zawsze i wszędzie, bez względu na warunki klimatyczne, atmosferyczne, geograficzne, hipsmetryczne i topograficzne jest taktycznie, a tych, którzy tak nie uważają należy tropić i demaskować, czego i Państwu życzę
Sir Haszak
1. Command & Conquer (Virgin/IPS CG)
2. Transport Tycoon (Microprose/IPS CG)
3. Panzer General (SSI/Digital Multimedia Group;
4. High Seas Trader (Impressions/MarkSoft)
5. Warcraft (Interplay/CD Projekt)
6. Front Lines (Impressions/MarkSoft)
7. Pizza Tycoon (Microprose)
8. Steel Panthers (SSI/Digital Multimedia Group)
9. Machiavelli the Prince (Microprose/IPS CG)
10. Premier Manager 3 (Gremlin lnteractive/Licomp)