Listy Nr 33

nr33_okladka_minilisty

 

KĄCIK STAŁEGO KORESPONDENTA

Jak mam udowodnić, że ja to ja i mój list byt publikowany w “Top Secret”.

Rumun Navigator

Zadzwoń, my przez telefon sprawdzimy Ci kod genetyczny i udzielimy jedynie słusznego po twierdzenia. Ponadto oczekujemy wyjaśnienia, dlaczego otrzymaliśmy od Ciebie kilka kartek składających się wyłącznie z obraźliwych obelg Chyba nie chcesz zo stać zdegradowany do stopnia początkującego korespondenta, uuuu cha cha (to ma być upiórne)?

TAJEMNICE KUCHNI

Na podstawie czego robicie materiały do Listy-Świat?

Super Grołwer

Listę-Świat tworzymy w oparciu o listy przebojów z pism zachód nich, programów satelitarnych (w kilku telegazetach są takie) oraz list przebojów istniejących w Internecie (największej światowej sieci komputerowej) Wszystkie je oglądamy, uśredniamy i tak właśnie powstaje ta jedyna w swoim rodzaju lista.

TAJEMNICE KUCHNI, CD.

Jakie piwo najbardziej lubi Kopalny?

Winnetou

Każde.

PROROCTWA I WIZJE

Pojawiła się ostatnio nowa moda na wyznaczanie dat końca świata Wiele czasopism już podało swoje wersje (najlepsze są “Skandale”). Moja propozycja to 2012. Czy ma cie jakieś (anty) koncepcje doty czące tego tematu?

Ziółek

Nie podamy dokładnej daty po nieważ nie zamierzamy odbierać chleba kolegom z prasy specjalistycznej – zresztą nie mielibyśmy szans bo to profesjonaliści. Natomiast jeśli kiedyś Kopalny przyjdzie do redakcji bez objawów syndromu dnia następnego, Sir Haszak nie oleje przynajmniej jednego obowiązku służbowego, Emilus nie określi kogoś za pomocą słownictwa ginekologiczno-po dworkowego, Alex przyniesie tipsy w terminie, a Naczelny zapanuje nad sytuacją będzie można śmiało uznać, że koniec świata nastąpił.

KĄCIK CELNYCH RIPOST

Proszę nie przysłajcie żadnej bomby, ani też magnezji w paczce z napisem “For your eyes only” -mam zapalenie spojówek.

Pan Niedźwiedź

Nie ma sprawy. Wysyłamy sekator w paczce z napisem “Do rąk własnych”.

ROZWAŻANIA PSYCHIATRYCZNE

Kto w “TS” nie bierze środków uspokajających (silnych) ?

Lord Fredek

Gawron, a ponieważ jest nadpobudliwy, od czasu do czasu płoszy swoim słownictwem klientów i interesantów z poważnych firm aczkolwiek uczciwie trzeba przyznać, ze nie zdarza mu się to częściej, niż trzy razy dziennie.

KUPIĘ – SPRZEDAM – ZAMIENIĘ

Sorry ze te kartki takie pomięte ale z siostrą się biłem (…). A propos siostry: mam 18-letnią na zbyciu (3 miesiące gwarancji) wzrost 169 cm reszty nie wiem. Jest chętny?

Rotups

Podeślij zdjęciówkę, może zainteresuje się nią Kopalny (jak wie my z doświadczenia, zawsze przydaje się dobry rezerwowy, romans z Małolatą nie będzie trwał wiecznie) – jeśli nie może będzie na nagrodę w konkursie?

CAŁE MNÓSTWO POWAGI

To jest list otwarty do redakcji pism o grach. (…) kilka redakcji rzuca się gwałtownie na gierkę sprzed 3 lat, o której już wszyscy zapomnięli. No i jest jej opis najpierw tu a potem tam i tam także (…) Aby rzecz wyjaśnić, wysłałem swój artykuł do dwóch pism (…) Ukazał się on wkrótce w nieco zmienionej formie w trzecim piśmie Tylko dlaczego nie pod moim nazwiskiem!!?1?

K. K
(w żadnym razie nie ten – A&G)

A to żes przywalił, kolego! Czasopisma rzucają się na grę sprzed 3 lat, bo wyszła jej polska wersja. Jeśli chodzi o tekst, to nie wiemy, jakich pism sprawa dotyczy (bo nie podałeś), ale jednego jesteśmy pewni: nie ukazał się on pod Twoim nazwiskiem, bo nie ty go napisałeś. Jeśli chodzi o wymianę z innymi redakcjami to Alex wymienia poglądy z McSonem na bilardzie w piątki, zaś co do sprzedaży, to chętnie sprzedalibyśmy coponiektórym kopa, ale na pewno nie opisy. I podobnie jest z konkurencją – nikt takich numerów nie robi, cokolwiek by o nich nie powiedzieć.

STAŁY KĄCIK POETYCKI

Atarynki i Atarowce dopadną was moje bombowce czołgi, transportery i inne bajery.

Ju$ef

W obliczu wielkiej sztuki wszystkie słowa są małe Po prostu mamy tutaj kawałek pierwszorzędnej poezji.

WIADOMOŚCI LITERACKIE

Niniejszym informujemy wszystkich zainteresowanych, że w „Zemście” Fredry krokodyl był niedoszłym prezentem Papkina dla Klary, a nie obiektem handlu pomiędzy Cześnikiem Raptusiewiczem a Rejentem Milczkiem, jak to niektórzy znawcy literatury wypisują w swoich pisemkach.

WYCOFANIE NA Z GÓRY UPATRZONE POZYCJE

Ponieważ Amigowcy poczuli się urażeni oceną ich komputera wyrażoną przez Mr. Colę, czego ob jawem były bomby, ataki samobójcze, pikiety, stosy listów (m in. od Mr. Fanty i Mr Sprite’a) i pewne nie dające się nazwać substancje, którymi obrzucano nas na drodze do i z redakcji, zaprzestajemy zabaw z rubryką “Zdaniem Eskperdów”

KOMUNIKAT SPECJALNY NR 001

Niniejszym wyróżnia się kolegę Jakuba J. za przystanie donosu na Krzysia K. w postaci wycinka z ogłoszenia o sprzedaży komputera (i to u konkurencji!!!).
Wyróżnia się też kolegę Danny Doya za obronę “TS” na łamach pisma “G”, jednocześnie potwierdzając, iż wojny pomiędzy naszymi redakcjami nie ma. Wreszcie, wyróżnia się kolegę Sir Ptaśka F. za nadesłany czołobitny wierszyk o redakcji TS.

KRZYŚ KUBECZKO – OPINIE, FAKTY, LUDZIE

Krzyś K. staje się osobą co raz bardziej publiczną, tak więc tym razem przekrojowo przedstawmy „klimaty’’. Zacznijmy od samego Krzysia, który w podsumowując rubrykę “Dema, Dema” o Atari (TS 10/HGW) pisze, komentując ignorancję (jego zdaniem) Badjoya: “Równie dobrze ja mógłbym napisać: “Do niedawna myślałem, że moje Commodore wyjałowiło się już całkiem, bo od momentu zebrania kilogramowego ziemniaka sprzęt już niczym godnym uwagi nie obrodził, ale przyszedł kolega, dołożył nawozu, podlał i znowu jest co jeśc.“. Tyle Krzyś, my zaś przedstawiamy przegląd refleksji Czytelników:

“Popieram Doominika the Slay-er”(Mad Pax)
“Jestem od niego dwa razy większy, silniejszy i niech się trzyma na baczności” (Markus)
“Dajcie jego adres, a będziecie mieli trupa” (Anonim)
“Zbudował go młodszy brat z klocków Lego” (Węgiel) “Zakładam M. Z. K. K. K. – Międzynarodowy Związek Kontra Krzyś Kubeczko”(Filip W )
“Niżej podpisani zakładają Klub Maniaków Krzysia Kubeczko (…) wyciąg ze statutu: popierać każde słowo MISTRZA; bezwzględnie służyć MISTRZOWI.” (8 podpisów)
“Chciałem podziękować Krzysiowi K. za wzorową postawę i poruszanie na łamach naszych problemów. (…) Niedługo założymy jego fan – club. “(Kubuś Puchatek).
Jak widać poglądy są rozbieżne, wszystkim radzimy się zbytnio nie gorączkować (to niezdrowe) i czekamy na kolejną porcję Waszych opinii na temat naszego Czytelnika nr1.

I na tym już koniec, a jeśli poprzednie wiersze coś komuś przypominają, to teraz już oficjalnie informujemy: w związku z nieustannymi prośbami czytelników i na ich specjalne życzenie, od następnego numeru na łamy TS wraca stara rubryka, w nowej formule szacie i oczywiście genialnym wykonaniu Nazwa? HIPERY. Wykorzystując radość Czytelników, po raz kolejny prosimy tu o pisanie na kopertach, jaka jest zawartość listu oraz przypominamy, że bardzo nam pomagają dokładne, strona po stronie, recenzje TS Na czym żegnają się z Wami, jak zwykle już odpowiadający na listy.

Alex & Gawro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*