Top Secret 38/5

okladka_38_miniWSTĘPNIAK:
Strasznie i śmiesznie

Wiosna, ciepełko i niemal tydzień wolnego rozleniwia. Zanim jednak przejdziemy do tych przyjemnych rzeczy, musimy wspomnieć o rzeczy nieprzyjemnej, dzięki czemu przyjemność płynąca z czytania o rzeczach przyjemnych będzie spotęgowana przez przesunięcie punktu wyjściowego do strefy doznań nieprzyjemnych, a więc zwiększenia tym samym skoku amplitudy przyjemności.

A więc…drożejemy! I nic na to nie możemy poradzić. Całość podwyżki nie idzie na naprawę przyrządu do jazdy Naczelnego (tego niedawno rozbitego), nie na wystawną imprezę Dobrochny, którą ta ostatnio była zorganizowała, ani nawet nie na artystycznie spalony przez Haszaka zasilacz do jego własnego komputera, lecz niestety na spłacenie podwyżki cen druku (ten liczony jest w markach, a marka idzie w górę). Do tego doszło zwiększenie podatku od papieru, na którym jesteśmy drukowani (wiadomo, błyszczy się – znaczy luksus) i stało się.

Pora przejść do rzeczy radosnych. Otóż zdarzyło się nam parę świąt, jak to w maju. Gracz jak każda jednostka społeczeństwa powinien sięgnąć do głąbu swego jestestwa i nadać tym świętom sens adekwatny do jego miejsca w społeczeństwie. A gdzież jego miejsce? Oczywiście przy komputerze!

I tak oto mamy 1. maja Święto Pracy. Tu znawcy tematu dziełą się na dwa obozy. Pierwsi uznają owo święto za prowokację mającą na celu oderwanie graczy od komputera I wyjście na pochód. Inni uważają je za pożyteczne pod warunkiem, że czci się je pracą, czyli spędza przed komputerem. Kolejne święto, 3. maja, jest ideologicznie obojętne, choć miło, że naszemu parlamentowi coś mądrego udało się coś uchwalić (szkoda, że 200 lat temu), mimo że nic z tego później nie wyszło. Ostatnim świętem jest Dzień Zwycięstwa. To najważniejsze święto państwowe dla każdego gracza, bowiem przecież w każdej grze walczy się o zwycięstwo (masochistów nie liczymy). Przy okazji wypada pamiętać o wszystkich, którzy wzięli udział w grze strategiczno-ekonomiczno-strzelanej pt. II Wojna Światowa, która realizmem przerastała, niestety, o niebo wszelkie dotychczasowe próby virtual reality. Małym testem na inteligencję dla graczy było przeniesienie tego święta z wtorku na poniedziałek, aby pracować w sobotę. Każdy, kto poprawnie rozwiązał łamigłówkę, po co to zrobiono, może już się czuć zwycięzcą.

Poświętowaliśmy zatem nieco, a tu w wielkiej polityce się dzieje. Po pierwsze policja przeprowadziła w rocznicę urodzin Lenina akcję na terenie warszawskiej giełdy komputerowej i stała się szczęśliwym (choć chwilowym) czem komputerów, 2800 dyskietek, 34 dysków CD-ROM i jednego samochodu wartych łącznie 21,3 miliarda starych zł (wszystkiego tego nie liczyliśmy; podajemy za „Gazetą Biuro-Komputer”). W 3 dni później zlikwidowano piracką kopiemię oprogramowania zabezpieczając sprzęt i oprogramowanie o wartości ok. 20 mld starych zł. Część zatrzymanych otrzymała dozór policyjny.

Po drugie jedna z konkurencyjnych redakcji (nazwijmy ją dla porządku A) porównała swe pismo z pismem drugiej konkurencyjnej redakcji B i wyszło jej niespodziewanie, że jedna strona redakcyjna jest u niej tańsza. Nie ulega wątpliwości redakcja A postąpiła bardzo nieetycznie, co zresztą ujęto w odpowiednich aktach prawnych dotyczących nieuczciwej konkurencji. Nie wiemy czemu w redakcji A nagle ilość zaczęła przechodzić w jakość i nie będziemy w to wnikać, ale Ponieważ chcielibyśmy, by redakcja A potrafiła uczciwie reklamować swe pismo (nie chcemy wierzyć, że nie chciała), dajemy jej wzór do naśladowania, pisząc jednocześnie prawdę, całą prawdę i tylko prawdę:
W TS jedna roboczogodzinostrona redakcyjna jest o wiele tańsza niż w zwykłym piśmie o grach komputerowych. Czy chcesz czytać pismo nie dość, że zwykłe, to jeszcze drogie? Nie? Więc czytaj niezwykły TOP SECRET.

I to by było na tyle. Wszystkim dzieciom wszystkiego najlepszego z okazji Dniu Dziecka, wszystkim dorosłym kondolencje z tego samego powodu.

Podpisał Triumwirat dla odmiany w składzie Emilus & Sir Haszak (wszyscy wiosenni)

GRY:
BRAIN SPASM (C64)
BUREAU 13 (PC)
DARK FORCES (PC)
D-GENERATION (CD-32)
EDD THE DUCK 2 (Amiga)
FIGHTER WING (PC)
GALAGA DELUXE 2 (Amiga)
LEGEND OF KYRANDIA III (PC)
SOŁTYS (PC)
PETER AND THE WOLF (PC)
THUMBELINA (PC)
PINBALL ILLUSIONS (Amiga, PC)
UNCOVER IT (PC)
FLUMMI’S WORLD (C64)
KING KONG (Amiga)
ORTOMANIA (PC)
3 LOGIC GAMES (PC)
ORTOTRIS (PC)
NIENAWIDZĘ ORTOGRAFII (PC)
SEN (Amiga)
DOC CROCK (Amiga)
LIBERATION (CD-32)
MYTH (CD-32)
STARBALL (Atari XL/XE)
MEMOLOGIE (C64)
POZITRONIC (C64)
TIMTRIS (C64)
ROKETZ (Amiga)
DEFENDER OF THE EMPIRE (PC)

JEST TAKTYCZNIE:
HUGH SEAS TRADER (PC)
VOYAGES OF DISCOVERY (PC)
PIOTRKÓW 1939 (PC)
UFO 2: TERROR FROM THE DEEP (PC)

PEGASUS (6 gier)

SKOPANY PRZEGLĄD – BIJATYKI:
STREET FIGHTER
FRANKO THE CRAZY REVENGE
MORTAL KOMBAT
RISE OF THE ROBOTS
SANGO FIGHTER
WARRIORS

PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ:
CRAZY CARS
DUNGEON MASTER
ROAD RASH
WORLDS OF LEGEND: SON OF THE EMPIRE

CZYTELNICY NADESŁALI:
ROBIN HOOD PRINCE OF THIEVES
COLONY
ALIENS

KONSOLOWY ŚWIAT
TARGI PLAY-BOX’95

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*