Games World – nr 16/3

Pod koniec lutego tego roku jak gdyby nigdy nic oglądałem sobie SKY ONE, gdy nagle jedna z reklam przyciągnęła moją uwagę. Nie była to reklama proszku do prania, czy innych produktów. Była to zapowiedź nowych programów, których emisja rozpoczyna się od marca. Pośród kilku zwykłych seriali i innych nieciekawych rzeczy, pojawiła się zapowiedź programu “GAMES WORLD”. Na początku nie bardzo chciałem w to wierzyć, pytałem się różnych ludzi czy to prawda. Okazało się że tak. Czyli stało się, nareszcie pojawił się program dla graczy. Gracz nie jest profesją zbyt łubianą przez społeczeństwo, a nawet słyszałem o szkodliwym wpływie gracza na otoczenie. W Zjednoczonym Królestwie tak nie myślą o czym świadczy powstanie programu specjalnie dla graczy.

Cóż to za program i co w nim tkwi takiego? Program głównie jest przeznaczony dla graczy, aczkolwiek nie tylko oni mogą go oglądać. Wszystko jest na tyle prosto, a zarazem bardzo profesjonalnie prowadzone, że człowiek nie mający do tej pory nic wspólnego z grami jest w stanie zrozumieć o co chodzi i dlaczego na joystick nie mówi się np.: manetka.
Ale po koleji, kiedy można oglądać GAMES WORLD? Emisja jest w każdy powszedni dzień tygodnia, czyli aż pięć razy w tygodniu (hurrrra!!!), na kanale SKY ONE, o godzinie 19. 00 czasu zachodnio-warszawskiego. Najzabawniejsze jest to że w każdy dzień tygodnia jest coś innego.

Co jest, kiedy i dlaczego?
W poniedziałek jest tzw. THE ELIMINATOR. Jest to zmaganie się pięciu ludzi, w rożnym wieku, o tytuł bossa tygodnia. Ludzie ci zmagają się przy konsoli, na której są serwowane różne magiczne gry.

We wtorek mamy program HOUSE OF GAMES, w którym podawane są rożne nowinki komputerowe. Podawane są ciekawostki nie tylko z dziedziny gier, ale także co słychać na rynku software u i hardware. Poza tym są recenzje nowych gier ocenianych przez fachowców.

W środę konkurs TRY YOUR LUCK, w którym udział biorą ludzie przez telefon. Ci co się dodzwonią muszą odpowiedzieć na kilka pytań i jeżeli uzyskali najwięcej punktów, mogą wygrać jakąś niesamowitą nagrodę np. Amigę 1200.

W czwartek jest PEEP PARŁO* UR, dzień tzw. cheatów, czyli podpowiedzi do różnych gier. Na przykład: jak zrobić aby w ALIEN BREED obcy zaczęli tańczyć techno. Na tego typu pytania odpowiadają ludzie kompetentni i doświadczeni.

W piątek pod szumnie brzmiącym tytułem BEAT THE ELITE. możemy obejrzeć zmagania poniedziałkowego zwycięzcy z grupą ludzi którzy reprezentują elitę graczy GAMES WORLD, a co za tym idzie mistrzów.

Coś takiego było potrzebne. Wynika to chociażby z tego że nie ma zbyt wiele takich programów. Mam nadzieję że zachęciłem Was do oglądania tego programu, gdyż naprawdę warto.

EMILUS

Opublikowano w czasopiśmie TOP SECRET 16/3 (1993)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*