Listy Nr 22

nr22_okladka_mini
listy

ARCHIWALIA„Ja wasz uniżony sługa proszą (błagam) was o przesłanie mi (nie odkładaj kartki) spisu klasyki komputerowej na Amigę od 85 roku.”WojtekNawet jeśli chodziłoby o 1985, to nie jesteśmy w stanie, albowiem nasze archiwalia są nieco niekompletne.CO NOWEGO

„Co zrobiliście z rubryką CO NOWEGO?”

Marcin Celiński

Muszę przyznać, że samo się zrobiło, i to, jak zwykle, w wyniku asymetrycznego nałożenia się szeregu czynników wypływających z przyczyn obiektywnych. Obecnie wydaje nam się, że panujemy nad sytuacją.

DOBRE CHĘCI

„Nie wiem kto i za jakie łapówki wypuścił brygadą takich pajaców z Tworek, jak wy! Przemianowaliśta się na jakichś Naczelnych (?), Kopalnych (??), pierwotnych kutasów i myślicie, że jesteście zabawni?.’ (…) Dosyć pieprzenia, bo się za was wezmę!”

SKIN

Dzięki za fatygę, ale weźmiemy się sami. A jak wyszliśmy? Cóż, TOP SECRET! Może będziemy musieli niedługo powtórzyć tę sztuczkę.

KOBIETY

„Komiks i komputer to dwie rzeczy, dla których warto żyć. Kobiety??? A gdzie tam się wkłada dyskietkę?”

Sylwiusz

Nie należy nie doceniać kobiet. Jeśli by wyjść od teorii gier, kobieta jest pierwszą grą RPG zrobioną w virtual reality. Drogo kosztuje, ale nie trzeba rzucać kostką, ani nawet włączać komputera.

MIKOŁAJ

„Przyślijcie mi TS pod choinkę”

No Name

Godny podziwu optymizm.

PERIODYCZNOŚĆ

„Już od dwóch tygodni, trzymając spotniałymi łapkami 6-ty numer waszego pisemka, tęsknie spoglądam w kierunku mojego kiosku i nic. Myślę: Pewno spaliła im sie redakcja przez jakiegoś Commodora, albo Naczelny zaplątał się w zasieki z dutu kolczastego wzór 39.”
„Alex & Gawron poszli na emeryturę, czy rozbolała ich głowa?”

Alessandro

Przejściowe chwilowe opóźnienia TS wynikały z kilku powodów: jeden raz zmienialiśmy drukarnię, dwa razy format TS, raz ścisłe kierownictwo, parę razy koncepcję i antykoncepcję pisma i jednocześnie musieliśmy latać po wodę mineralną, żeby nam się mózgi nie przegrzały. Jak widać, nie było czasu na pisanie. Teraz będzie wszystko o czasie, o ile nic się ni zmieni.
Co do nieustającej spółki autorskiej A&G, to ma ona dwie głowy (jeśli już, to rozbolały ich głowy, nie głowa). Poza tym jest ona teraz w stanie przekształceń własnościowych i już niedługo będzie wiadomo, co z niej wyjdzie.PIRACI„Czy legalni dystrybutorzy są w stanie, choćby po wprowadzeniu ustawy ich (dystrybutorów – przyp. SH) chroniącej, na tyle obniżyć ceny, aby stać się konkurencyjni w stosunku do piratów?”Tomek McKillerNa pewno ceny legalnego oprogramowania nie zejdą do poziomu cen pirackich. Instrukcja, często w formie książki, kolorowe pudełko i konieczność zapłacenia autorom to koszty legalnej kopii gry, których nie muszą ponosić piraci. Dystrybutorzy, np. IPS Computer Group, mają zamiar po wprowadzeniu ustawy obniżyć ceny. Liczą, że nakłady gier wzrosną, więc mniejsza będzie marża dystrybutora na jednej kopii.PO PROŚBIE

„Proszę was o przysłanie kasety z grą pt. „Street Fighter U. Zapłacę za nią do 50 tys. „.

No Name

Propozycja do odrzucenia. Jeszcze nie jesteśmy dystrybutorem (ale kto wie?).

SPRZĘT

„Spectrum jest mało znanym komputerem. Nikt nie wie, co to za komputer.”

Sławek M.

My wiemy, ale o mało nie zapomnieliśmy. 10 lat to kawał czasu.

TEORIA

„TS jest dwumiesięcznikiem, gdyby nie atarowcy byłby już tygodnikiem.”

Lukas

Nie rozumiem, ale doceniam głębię przemyśleń.

TURNIEJ

„Redaktorzy (nie wstawać) naczelni amerykańskich czasopism organizują co roku wielki turniej gier komputerowych (najlepszy dostaje córkę naczelnego za żonę) „.

Fuzzy

O turnieju myśleliśmy, ale mamy jeden problem – Naczelny ma na razie tylko syna (główna nagroda w kategorii pań?). Jak tylko znajdziemy rozwiązanie problemu (adopcja?) – damy znać.

ŻYCZENIA„Życzę wam na święta wora nowych Gier (na Amigę), obolałych łap, bąbli na tyłku, wytrzeszczonych gał i minus 10 dioptrii okularów!”ZulusDziękujemy za te i inne życzenia świąteczno – noworoczne, pod stosem których z lekka utonęliśmy.Zachowano pisownię oryginalną. Za listy odpowiadał Sir Haszak, co niestety nie może być jakimkolwiek dowodem czegokolwiek i kiedykolwiek obciążyć go czymkolwiek, zwłaszcza dziedzicznie..

DZIWNE OCZY

Zauważyłem, że na zdjęciu Kopalnego (w liście przebojów) jego Ąrenice zmieniają swe położenie za każdym kolejnym numerem TS. Spytajcie go co mu jest, może jest chory. Martwię się o niego. Napiszcie w następnym TS co mu jest. Szkoda nam będzie stracić tego nader wybitnego geniusza Top Secretu.

KIEP

No, tak. To rzeczywiście dziwne. Hm… Z pewnością jest to choroba. Może nawet zaraĄliwa! Kopalny mówi, że to wynika z ruchu wirowego Ziemi. Wiecie, Ziemia obraca się wokół osi, no i wtedy oczy też.

PROBLEM SPORTOWY

Mogli byście mnie wytłumaczyć co to jest za rubryka… OLIMPIADY I WYŚCIGI

BĄCZEK BZYK

To proste. Rubryka ta powstała dawno, dawno temu, aby w nią wpisywać różne takie gry sportowe, a właściwie rekordy z nich. To wszystko po to aby ułatwić, ale różne są widać, te no… Nie ważne.

POSZUKIWANE OPISY

Potrzebuję opis do gry CABAL i SUPER FROG.

GUILE

Przyznam, że jestem zaskoczony. No ale jeżeli już potrzeba to opiszę. CABAL – jesteś komandosem i musisz strzelać do wszystkiego co wyłazi na kolejnych planszach. SUPER FROG – jesteś super ropuchem i aby przejść na kolejny poziom musisz zebrać pewną ilość monet, które leżą to tu, to tam.

Na te listy odpowiadał Emilus, co stanowi jeszcze bardziej znikomy dowód na cokolwiek, niż listy na które odpowiadał Haszak. W razie wątpliwości na temat poczytalności obu kolegów wyjaśniamy, że obaj są niepoczytalni ale czytelni, co uprawnia ich do odpowiadania na listy od poczytalnych, aczkolwiek nieczytelnych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*