Top Secret 29/8

nr29_okladka_mini

WSTĘPNIAK:
ODEZWA DO LUDU CZYTAJĄCEGO MIAST I WSI
Dziś (wczoraj, jutro – potrzebne dopisać, niepotrzebne zostawić) obchodzić będziemy jedyną w swoim rodzaju rocznicę. Prawie dokładnie rok temu zwycięski zamach stanu raz na zawsze usunął w cień Naczelnego i jego skorumpowaną ekipę (oklaski). Żywym przykładem jej degrengolady, upadku moralnego i rozprzężenia zwrotnego stał się Kopalny (gwizdy, tupanie) notoryczny alkoholik, dewiant, bumelant, ogniskujący w sobie wszelkie wady naszego społeczeństwa, przy kompletnym braku własnych zalet.

Przejmując władzę ogłosiliśmy program, który dzięki wspólnemu wysiłkowi redakcji zjednoczonej sercami i myślami z Triumwiratem (owacje) został wprowadzony w życie. Niestety nie cały. Istnieją odcinki, na których napotykamy opór elementów materii społecznej niepodatnych na wizję nowego, lepszego pisma (gwizdy), ale konsekwencja i upór w dążeniu do wytyczonych celów prowadzi do pogłębiania procesów reformatorskich realizowanych w oparciu o platformę naszego programu (oklaski).

Chcemy być skromni, ale – musimy w tym miejscu stwierdzić z całą stanowczością – nie pozwala nam na to konieczność rzetelnego informowania Czytelników o tym, czego dokonaliśmy (oklaski). Za naszych rządów zmieniło się wiele i tylko na lepsze (oklaski). Nowa graficzka, zwana przez spoufalonych z nią Dobrochną, stanęła na wysokości zadania realizując nakreślone założenia odnośnie wyglądu estetycznego pisma (brawa). Niezaangażowana obecnie spółka A&G podwoiła wydajność z hektara, dzięki czemu już niedługo np. Tipsy czytać będzie trzeba ze szkłem powiększającym, bo druk większą czcionką uniemożliwi zmieszczenie wszystkiego, co przygotowali (brawa).

Nie sposób również wspomnieć o postawie Naczelnego (gwizdy), który mimo porażki umiał przejść w końcu do konstruktywnej opozycji i nie brutalizować życia w redakcji przez ciągłe akcje agitacyjno – propagandowe (brawa). Zmieniliśmy także format, objętość i papier, czego słusznie domagali się nasi Czytelnicy (owacje).

W dalszym ciągu powodowani troską o lepsze jutro wprowadzać będze-my nasze znakomite pomysły, ale również nie pozostaniemy głusi na twórcze uwagi naszych Czytelników, wyrażane w sposób mniej lub bardziej parlamentarny (brawa). Wszystkim, którzy nadesłali do nas już teraz z tego miejsca pragniemy gorąco podziękować i prosić o jeszcze.

Jesteśmy najlepsi, będziemy jeszcze lepsi i nic nie możemy na to poradzić. Przepraszamy (owacja na stojąco).

Z triumwiratowym pozdrowieniem Emilus i Sir Haszak
(oklaski, brawa, owacje, ludzie wstają, ruszają, rozwijają sztandary, wyjmują siekiery…)

GRY:
Arc Doors (C64)
Black Sect (PC, Amiga)
Bobix (C64)
Darksum (PC)
Elfmania (Amiga)
Empire Soccer ’94 (PC, Amiga)
Epic Pinball Pack III (PC)
Heimdall II (Amiga, PC)
Impossible Mission 2025 (Amiga)
Inherit the Earth (PC)
The Last Einhof (PC)
Litil Divil (PC)
Might and Magic IV (PC)
Network & Rac Rally (PC)
Polonase (C64)
Super Ski III (PC)
Traffic Department 2192 (PC)
Vroom (PC, Amiga, Atari ST)

JEST TAKTYCZNIE:
Match of the Day (PC)
Warlords II Scenary Builder (PC)
Tigers on the Prowl (PC)
Ardeny (PC)
Reunion (PC)
Harpoon II (PC)
Syndicate CD (PC)

WOLFENSTEINY PRZEGLĄD:
Blake Stone (PC)
Corridor 7 (PC)
Terminator Rampage (PC)
Spear of Destiny (PC)
Wolfenstein 3D (PC)
Doom (PC)

NINTENDO (4 gry)

CZYTELNICY NADESŁALI:
Enigma Force (C64)

STARE ALE JARE:
Hacker II (Amiga, Atari ST, C64, Spectrum)

KONSOLOWY ŚWIAT
MAGIA I MIECZ
DEMA
ANKIETA – BEZKARNOŚĆ GWARANTOWANA III
SPRZĘT – CD-ROMy

WOLFENSTEINY:
Rozpleniły nam się to wolfensteinopodobne gry, że coś przykrego. Podobne to do siebie: idziesz, zabijesz wszystkich, następny poziom, idziesz, zabijesz wszystkich… i tak aż do szczęśliwego końca, kiedy to po anihilacji ostatniego, najgorszego mutanta nazwą Cię zbawcą świata, galaktyki i okolic. Postanowiliśmy wprowadzić porządek do gier wolfensteinopodobnych przeglądając je.

W krótkich wolfensteinowych słowach wymyślnie zebranych w pięć punktów zbierzemy to, co wiemy na temat tego albo się nam wydaje.

W punkcie pierwszym rzucimy okiem na fabułę nie ograniczając się wszakże do legendy, którą każdy sobie może przeczytać (a część nawet zrozumieć), bo zazwyczaj jest podawana w grze. Znajdą się tu również uwagi, co należy zbierać, kogo zabijać, czym możemy postrzelać i na jakie niespodzianki trafić (UWAGA!, W momencie przeczytania opisu przestają być niespodziankami!).

Punkt drugi przyniesie parę informacji o liczbie scenariuszy i edytorach, jeśli takowe istnieją.

W punkcie trzecim zajmiemy się drobnymi pomocami, bez których można się obejść, ale które znacznie ułatwiają życie – podstawowymi cheatami.

Punkt czwarty poświęcony będzie estetyce odbioru w odniesieniu do wydolności sprzętu. Pisząc normalnie: muzyka, grafika i w jakiej konfiguracji biega.

Ostatni punkt poświęcimy na, jak zwykle, celne uwagi, które zazwyczaj poświęcone będą gry walności, nowatorstwu rozwiązań i innym, równie niepotrzebnym rzeczom, które moglibyśmy pominąć, gdybyśmy nie musieli o nich napisać.

Oceny wyrażone w skali 0-10 punktów ilustrowane będą wyrazem twarzy B. J. Blaskovicza.

Sir Haszak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*