Top Secret 27/6

nr27_okladka_miniWSTĘPNIAK:
Zdaniem Triumwiratu

Zaczęto się! W wigilię Dnia Zwycięstwa, który ostatnio jest zapominany bądź pisany z małej litery, doszło do wypadków na giełdzie warszawskiej, które z pewnością zapiszą się w annałach pirackich jako czarna sobota. Ekipa policjantów wraz z przedstawicielami Biura Ochrony Własności Intelektualnej – Inspekcja Antypiracka IAP na wniosek firm IPS Computer Group, Mirage Software i Atares przetrząsnęła kieszenie wszystkim wyglądającym na nielegalnych. Nikt nie został zabity, ranny, ani ciężko przestraszony. Zatrzymano 7 podejrzanych wraz z ponad 3 tys. dyskietkami. Po akcji legalni producenci przygotowują się do procesów pokazowych, a piraci zaczęli posługiwać się subtelniejszymi metodami dystrybucji: “na samochód” i “na małolata”.

Na froncie salwy, podczas gdy u nas trwa praca organiczna. Emilus jeszcze nie wyzdrowiał i nikt nie wie, co mu jest, kiedy mu to przejdzie i czy w ogóle. Wiewiór zmierzył się z maturą (i wszystko wskazuje na to, że niestety zdał), Kaczor narzekał, że nikt nie robi już nic na Atari, Piasek na kolejnym demo party wygenerował kolejnego worłd-firsta grupy Elisium, a Naczelny po napoczęciu pisania książki i Comanche’a (jeszcze raz?!) zaczął organizować TOP SECRET BBS. Wierzymy, że fascynacja ta, jak i poprzednie, nie okaże się trwałą i już wkrótce zajmie się on czymś innym, niekoniecznie pożytecznym. Z niepokojem wszyscy się zastanawiają czym. Jak tylko się dowiemy, poinformujemy opinię publiczną, policję, straż pożarną i brygadę antyterrorystyczną, gdyż stan jego ducha wskazuje, iż może to być śmiertelnie niebezpieczne, a nawet szkodliwe dla środowiska.

Zatwierdził Triumwirat

w składzie: Emilus i Sir Haszak (wszyscy zaniepokojeni)
P.S. Pozdrowienia dla Oliwii

GRY:
Ultima VIII (PC, Amiga)
Beneath a Steel Sky (Amiga, Atari ST, PC)
Falcon 3.0 (PC)
L.A. Law (PC)
Kasparov’s Gambit (PC)
Micro Machines (NES, Amiga, PC)
Lothar Matthaus (Amiga, Atari ST, PC)
Highway Fighter (PC)
We are back (PC)
Doofus (PC)
Janosik (Amiga)
Journey to the West (PC)
Axilox (Atari XL/XE)
Neron (Atari XL/XE)
Caveman (Atari XL/XE)
Top Secret (Atari XL/XE)
Titanic (C64)
Cosmic Hero (C64)
Big Foot (C64)
Horda (PC)
Prey an Alien Encounter (CD-32)
Sleepwalker (CD-32) (CD-32)
Pinball Fantasies (CD-32)
Zool (CD-32)
Striker (CD-32)
James Pond (Amiga)

JEST TAKTYCZNIE:
UFO Enemy Unknown (PC)
Genghis Khan II (PC)
Airlines (PC)
Książe (Atari XL/XE)

PRZEGLĄD RPG cz.3:
Ultima Underworld II (PC)
PHANTASIE (Atari XL/XE)
Wizardry (PC, Amiga)
Rogue (PC)
Hired Guns (PC, Amiga)

NINTENDO (4 gry)

MAGIA I MIECZ
DOOM: Dodatki
PRIMAVERA PARTY – Starachowice
KONSOLOWY ŚWIAT

 

PRZEGLĄD RPG cz. 3

Ahoj przygodo! To już trzeci raz przeglądamy gry RPG, a zarazem ostatni. Tak, tak, czas podsumowań nadszedł i warto wyciągnąć jakieś wnioski. Udało nam się przez te trzy kolejne numery omówić (baaardzo pokrótce – niestety!) około dwudziestu gier. Przy okazji – mam nadzieję, że ktoś zauważył – ostatnio w TS pojawiło się sporo “dużych” opisów z gatunku RPG (Ravenloft, Wizard, Ultima VIII i jeszcze kilka). Pewnie nie wszystkim spodobał się taki zalew role-playkami, ale wiem też, że znaczna część z Was była z tego zadowolona. Prędzej czy później wrócimy ponownie do gier RPG, biorąc pod uwagę ich ilość, będzie to raczej prędzej…

Wszystkie przeglądy powinny się kończyć jakimiś tabelkami, spisami, wynikami. Tak będzie i tym razem. Oto lista najlepszych (według nas) dwudziestu gier role-playing.

I to by było na tyle.

EMILUS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*