Top Secret 47/2

nr47_okladka_miniWSTĘPNIAK:

Agenci są wśród nas

Kopalny był na tropie. Okazało się, że wśród Zepsołu, Triumwiratu, a nawet wśród Naczelnego są agenci. Przez ostatnie miesiące, kiedy to nie pojawiał się w redakcji podpatrywał, obserwował i kojarzył (!) fakty. Niedawno wpadła nam w ręce kopia Tajnego Raportu, który przygotował dla prezesa zarządu wydawnictwa.

W Tajnym Raporcie stanowiącym owoc kilkumiesięcznych dociekań Kopalnego, a będącym w rzeczywistości manipulacją służb kopalnych, właściwie wszyscy członkowie zostali obrzuceni błotem. Według ustaleń operacyjnych Kopalnego: „Dobrochna pracuje nie tylko dla TS, ale również dla niejakich F i B, będąc w rezultacie potrójnym agentem. Jednego z ludzi organizacji B stale dokarmia pierożkami własnej roboty. Wygląda, że jest szantażowana. Naczelny już dawno nawiązał współpracę z KcH, w Londynie widziano go w towarzystwie panów z SS, a ostatnio spotykał się z kimś z P (miesiąc temu kupił Pentium 120; czy miałby na to odkładając ze skromnej pensji naczelnego?). Kontakty z P utrzymuje także Emilus, który w dodatku wszedł nieformalnie do organizacji MiM i spotyka się z wieloma podejrzanymi ludźmi. Sir Haszak nie dość, że został skaptowany przez Dobrochnę do organizacji F, a z własnej inicjatywy nawiązał kontakt z przedstawicielem obcej paramilitarnej grupy D, to jeszcze wraz z Gawronem poszedł na współpracę z finansowaną z Zachodu C+. Gawron ponadto regularnie spotyka się z ludźmi z S, ŻG, i paroma innymi. Wszyscy wymienieni wielokrotnie kontaktowali się z przedstawicielem obcej agentury G na Polskę noszącym pseudonim Alex. Rooshkeen natomiast ostatnio dość często widywał się z innym tajnym agentem z G, a w dodatku przestał być punktem w TS BBS pod pozorem trudności w dodzwonieniu się tam. Niedawno piszący dla TS Voyager wykazuje zbytnią łatwość w organizowaniu oryginalnych gier amigowych do opisu. Kto za tym stoi? Od czasu do czasu w redakcji pojawia się ponadto bardzo podejrzany osobnik, zwracający uwagę niedbałym stylem bycia (wita się mówiąc „Dzień parszywy”) i starający się uchodzić za człowieka CIA lub KGB, ale najprawdopodobniej jest agentem TP SA. Ten stek oszczerstw, pomówień, przeinaczeń i manipulacji zakończony jest zdaniem „Wszyscy wymienieni agenci działają na szkodę TS” i prośbą o zdymisjonowanie Naczelnego i całej reszty oraz powierzenia misji tworzenia redakcji przez Kopalnego.

Jak widać dowody są miałkie, żadnych dokumentów pisanych własnoręcznie przez któregokolwiek z niesłusznie oskarżonych nie załączono (bo ich nie ma), a wszystkie zarzuty wyssane są z brudnego palca Kopalnego, stosującego komunistyczne metody dla odzyskania władzy, której w dodatku nigdy nie miał.

Nie przejmując się nimi redakcja rozwija działalność reformatorską. W tym numerze wprowadziliśmy parę nowinek technicznych. Przede wszystkim inaugurujemu przyznawanie Wyróżnień TOP SECRETU, które będą przyznawane grom szczególnie naszym zdaniem dobrym. Kandydatury do wyróżnień zatwierdzać będzie specjalnie do tego celu powołana komisja. Jednomyślne przyjęcie przez nią kandydatury spowoduje pojawienie się znaczka przy grze oznajmiającego wszem i wobec, iż gra świetna jest i basta. Jeśli pojawi się w komisji różnica zdań, może się zdążyć, że gra otrzyma tylko pół znaczka.

W ćwiartki nie wchodzimy, gdyż jest to pojemność dla komisji zbyt mała.

Uwzględniając głosy Czytelników rozdzieliliśmy solutiony (rozwiązania) przygodówek i RPG od recenzji. Recenzje ukazywać się będą tam gdzie zwykle, czyli na stronach kolorowych, solutiony zaś na wkładce gazetowej, co oszczędzi nieco miejsca I sprawi, że będziemy mogli upchnąć nieco więcej opisów. Co prawda pytaliśmy Was czy drukować solutiony w 2-3 miesiące po opisaniu gry, ale zapomnieliśmy się zapytać konkurencji czy się zastosuje do Waszej (i naszej) decyzji. W związku z powyższym opisy przejścia zamieszczane będą w tym samym numerze. Osoby o słabej woli zapraszamy do redakcji, gdzie własnoręcznie usuniemy niepożądaną kartkę.

Ostatnią, drobną już zmianą, jest ujawnienie po 2,5 roku istnienia supertajnej skali ocen Sir Haszaka, którą z upodobaniem stosował w Jest TAKTYCZNIE!”. Spekuluje się, że Haszak ujawnił stopnie z powodu przeniesienia go do rezerwy lub postępującej sklerozy (bał się, że w końcu ją zapomni).

I to byłoby wszystko jeśli chodzi o opowieści różnej treści ukazujące się pod kryptonimem „Wstępniak”, które zwyczajowo zatwierdza do druku Triumwirat

w 100%. składzie dwóch osób Emilusa & Sir Haszaka

GRY:
ACTUA SOCCER (PC)
AL UNSER JR ACRADE RACING (PC)
BREATHLESS (Amiga)
DARKSEED II (PC)
D-DAY AMERICA INVADES (PC)
DRUID (PC)
EURO FIGHTER 2000 (PC)
INDYCAR RACING II (PC)
JACK THE RIPPER (PC)
LOADSTAR (PC)
MIECZE VALDGIRA 2 (C64)
RAMONS SPELL (PC)
REBEL ASSAULT II (PC)
ROAD WARRIOR: QUARANTINE II (PC)
SENSIBLE WORLD OF SOCCER (PC)
SHANNARA (PC)
SKAUT KWATERMASTER (PC)
STARSHIP (PC)
STONEKEEP (PC)
SILENT STEEL (PC)
SU-27 FLANKER (PC)
THE RAVEN PROJECT (PC)
WIPEOUT (PC)
WORMS (PC, Amiga)
ZONE RAIDERS (PC)

JEST TAKTYCZNIE:
NAJLEPSZA STRATEGIA
GREAT NAVAL BATTLES VOL.4 (PC)
MILLENIA (PC)
BATTLE ISLE III (PC)
FOOTBALL LTD. (PC)
SIM ISLE (PC)

KONSOLOWY ŚWIAT:
PETE SAMPRAS TENNIS (Nintendo)
PSYCHO PINBALL (Nintendo)
MATH BLASTER (Nintendo)
ULTRA VORTEK (Jaguar)
THE SMURFS (SNES)
SPIROU (SNES)
FANTASTIC DIZZY (Nintendo)

CZYTELNICY NADESŁALI:
LAST ACTION HERO
PIRAMID

PUBLICYSTYKA:
MORTAL KOMBAT – FILMOWA BIJATYKA

ANKIETA – BEZKARNOŚĆ GWARANTOWANA 4
GRA ROKU ’95
KISZKA

SPRZĘT:
THRUST MASTER

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*