Top Secret 49/4

okladka_49_mini

 

WSTĘPNIAK:

Świątecznie porządki

Wiosnę mamy. Piszę jakby kto nie zauważył, bo w momencie, kiedy to piszę, wiosna niby jest, a zauważyć trudno. Zmieniła się nazwa, a treść pozostała ta sama. Dokładnie jak u nas w kraju. A u nas wręcz przeciwnie. Tytuł ten sam, a zawartość za każdym razem inna (o ile Dean nie napisze dwa razy tego samego wstępniaka do tipsów w ramach testu na spostrzegawczość).

Ludzie też się zmieniają, choć nie całkiem. Tak się złożyło, iż całkiem niedawno przyszło do nas parę osób, które mają czelność uważać, że umieją pisać (nam też się tak wydawało, kiedy tu przychodziliśmy). W ramach świątecznych porządków pokusimy się więc o ich krótką prezentację, aby nie pozostali martwymi podpisami pod tekstem: Aragorn – zwolennik dynamicznych gier strategicznych (czy nie jest wewnętrzna sprzeczność?) i Tolkiena; Codiac – prokuruje opisy, które nie idą do druku (stąd może jest mało zauważalny, przynajmniej na razie); PooH – człowiek ultrakompatybilny (PC, Amiga, SNES; dawniej mówiło się renesansowy), chwilowo nie w pełni wykorzystany; przeszedł z konkurencji; Simon – grywający we wszystko, co mu w ręce wpadnie, nawet Norton Commandera; uczęszcza do podstawówki tej samej, co niegdyś Sir Haszak (kumoterstwo?), Szatan – jegomość słusznej postury opisujący gry z zasady dynamiczne.

Natomiast w wielkiej polityce słychać niewiele (i stąd po prawdzie ta prezentacja; o czymś trzeba pisać). Na ECTS-ie zabraknie takich gigantów jak Electronic Arts, Virgin czy Leryx (Polska), więc impreza niemal skazana jest niepowodzenie (kto pokaże demo „Wing Commandera 5”?!) Dla odmiany w kraju tyle imprez się porobiło (całe dwie), że nie wiadomo, na którą się wybrać, na którą spóźnić, a którą sobie darować. Ale żywcem nas nie wezmą. Szczęśliwym trafem liczba stałych współpracowników wzrosła nam tak gwałtownie, że mamy kogo wysyłać. Nawet na Targi Eliektroniczesko-Multimedialnych Proizwiedienij w Irkucku.

A teraz korzystając z okazji, że Święta Wielkiej Nocy nie poszły śladem wiosny i w końcu nadeszły, składamy Wam, Drodzy Czytelnicy, wielojajeczne życzenia świąteczne, co poświadcza swą powagą Triumwirat w składzie niezmiennie jednostajnym Emiius & Sir Haszak

P.S. Chcieliśmy to zrobić pierwsi, ale uprzedziła nas prasa zachodnia. Naczelny już nie jest naczelnym, o czym zdążyło poinformować brytyjskie pismo branżowe „CTW”. Nowym naczelnym mianowany został Sir Haszak.

GRY:

THE LION (PC)
PSYCHIC DETECTIVE (PC)
BAT 2: KOSHAN CONSPIRACY (PC)
SHIVERS (PC)
K1-TANK (PC)
ZOMBIE DINOS (PC)
THE FLINTSTONES (SNES)
ANIMANIACS (GAME BOY)
SYNDICATE (Jaguar)
KASUMI NINJA (Jaguar)
SKIING AND SNOWBOARDING (SNES)
INDIANA JONES (SNES)
SPERIS LEGACY (Amiga)
BOMBMANIA (C64)
TWIERDZA (C64)
WYSPA (C64)
EXILE (Amiga)
PENGUINS (Amiga)
ALFABET ŚMIERCI (Amiga)
PINBALL PRELUDE (Amiga)
CEDRIC AND THE LOST SCOPTRE (Amiga)
FORREST DUMB (Amiga)
CITY CARS (Amiga)
STAR RANGER (PC)
CYRIL CYBERPUNK (PC)
BATMAN FOREVER (PC)
JOHNY BAZOOKATONE (PC)
WRATH OF EARTH (PC)
TOTAL DISTORTION (PC)
BURIED IN TIME (PC)
CHRONOMASTER (PC)
DONKEY KONG COUNTRY 2 (SNES)

JEST TAKTYCZNIE:
POLANIE (PC)
WARLORDS II DELUXE (PC)
CIVILIZATION 2 (PC)
FANTASY GENERAL (PC)
BATTLEGROUND: ARDENNES (PC)

JEST EROTYCZNIE:
THE JOY OF SEX (PC)

PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ:
THE ESSENTIAL SELECTION
SPECIAL EDITION 4 PACK

CZYTELNICY NADESŁALI:
ATLANTYDA
GUARDIAN TOMB

GAMBLERIADA
GRACZA KĄCIK INTERNETOWY
WONTROBA

SPRZĘT:
AMIGA 1200 (MAGIC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*