Listy Nr 28

nr28_okladka_minilisty

WYJAŚNIENIA I SPROSTOWANIA

Co wy tak ciągle piszecie o tym Krzysiu K.? Ja też jestem Krzyś K., a me przypominam sobie, żebym Was siarczyście zwymyślał. Chyba, że bytem wtedy w stanie nieważkości… Jeśli tak, wybaczcie.

Krzyś Krzemiński

O Krzysiu K. (jak Kubeczko) piszemy, bo, jak to się ładnie mówi, „udał nam się chłopak” (żadnych skojarzeń). Jeżeli chodzi o Ciebie, to me przypominamy sobie, byś na kiedyś zbeształ, co akurat o niczym nie świadczy, bo listów z bluzgami przychodzi masa i bardzo dobrze, a co sobie będziecie żałować – i tak większość z nich kończy się stwierdzeniami, że to tak dla jaj, a w ogóle to “TS” jest w porządku. Ta odpowiedź upoważnia Cię do przysłania do redakcji obelżywego listu pełnego podłych insynuacji i zostanie Ci to od razu wybaczone, na konto tych przeprosin, co je teraz zamieszczasz. Zgodnie z Twoją prośbą informujemy też o zaprzestaniu działalności prowadzonego przez Ciebie Ogólnopolskiego Klubu Graczy „Help”.

 

KĄCIK STAŁEGO KORESPONDENTA

Jestem już (jeszcze?) w L. O. i nadal nie widzę sensu nauki. (…) Czy ci nauczyciele nie mogą zrozumieć, że nam wystarcza do szczęścia umieć czytać i pisać. ( ..) Zróbcie konkurs, w którym można by wygrać 486 DX (2). Wyślijcie mi tylko (łatwe) pytania konkursowe, ja na nie odpowiem i w uczciwym losowaniu wygram 1, 2 i 3-cią nagrodę (płyta + procesor 486 DX, 4 x 1 Mb RAM, CD – ROM). (…) Zmieniam xyfkę z Rabin Hooda na Mruczka.

Mruczek, d Rabin Hood (d „E. Wedel”? – A&G)

My jesteśmy już (nie “już” a “jeszcze”, zdecydowanie “jeszcze”) na studiach i widzimy sens nauki. Otóż należy się uczyć, żeby nie iść do wojska! To doświadczenie przychodzi z wiekiem, konkretnie z wiekiem poborowym. Co do umiejętności, to jednak potrzebne jest trochę mętnej wiedzy na tematy ogólne, dobrze brzmiącej, gdy ją wygłosić z dużą pewnością siebie. Jest rzeczą sprawdzoną w toku prac doświadczalnych, że niektóre kobiety to lubią. To doświadczenie też przychodzi z wiekiem, konkretnie z wiekiem dojrzewania (nie obrażaj się to nie do Ciebie, tylko do młodych Czytelników). Co do nagród w postaci mocnych komputerów, to historia polskiej prasy o grach pamięta takie przypadki. Kłopot z nami polega na tym, że bardzo byśmy chcieli, żeby w efekcie takiego konkursu ktoś taką nagrodę dostał, a nie żeby robić tylko podjarę komputerami, których prawdopodobnie nigdy nie było, nie ma i nie będzie A to oznacza wydatek na sprzęt i wierz nam: 40 baniek w skali pisma to też jest kupa szmalu. Kolejnej Twojej propozycji nawet nie skomentujemy (szkoda słow) A Twoja stara xywa była naszym zdaniem lepsza.

 

TOP SECRETU SKŁAD GATUNKOWY

Czemu w ostatnich numerach test tak dużo o grach typu adventure Więcej strzelanek bijatyk, zręcznościówek!!!

Punisher

Po pierwsze: producenci robią duzo takich gier o wiele więcej niż zręcznościówek (przynajmniej na PC – ty). Po drugie: w adventurkach jest więcej rzeczy niewiadomych i pełne opisy chyba się Wam bardzo przydają. Po trzecie wreszcie: nie martw się, póki my jesteśmy w TS – ie, zawsze miejsce dla naszych ulubionych gier bezmózgowych się znajdzie.

 

SZYBKA WYMIANA PIŁEK

1.Nie chcę w „TS” oglądać go łych bab. 2.IBM to komputer, a reszta to symulatory komputera 3.Amigowcow powiesić. 4.Atarowcow rozstrzelać. 5.Commodorowców pociąć w plasterki (2 mm). 6.Nintendowców izolować. 7.Amstradowców nia ruszać (taka jedna 180x90x70x90, blond włosy, oczy jak gwiazdeczki – ma Amstrada). 8. Alex! Czy ten Gawron to twoja muza? Znalazłeś ptaka gdzieś ze złamanym skrzydełkiem? Odkupię za kanarka i szkielet chomika.

Snager

Ad 1. Odmieniec!

Ad.2. – 6. Szowinista!

Ad.7. ADRES! ADRES!

Ad.8. Owszem, zdarzało mi się odnajdywać Gawrona leżącego w różnych dziwnych miejscach, niekiedy nawet nieźle obitego, ale na szczęście nigdy mu się nic nie połamało. Ofertę rozważę i udzielę wymijającej odpowiedzi, perspektywa po wstania spółki autorskiej Alex, Kanarek & Szkielet Chomika wydaje mi się być całkiem interesująca.

 

CO BY TU JESZCZE…

Czy nie moglibyście zostać firmą wysyłkową (Shareware lub coś w tym stylu)? (…) Co z Małolatą? Czyżby Kopalny był tylko łowcą posagów?

Juras

Firma wysyłkowa? A co byśmy mieli nie móc? Panie, nie takie rzeczy się już robiło. A jak by nam się juz to wszystko zaczęło kompletnie walić z braku czasu, to byśmy zrobili z desek samolot i sru!

Małolata żyje i ma się dobrze, aczkolwiek wypytywanie Kopalnego o szczegóły jego pożycia jest rzeczą nietaktowną i ryzykowną Pomimo najlepszych chęci nie możemy go nazwać osobą stałą w uczuciach, co w niczym nie zmienia faktu iż nie jest on łowcą posagów (a w każdym razie nie tylko).

 

CAŁA POLSKA NA NAS PATRZY!

Czy naprawdę chcecie wykolęgowac Alexa i Gawrona i ze pchnąć ich na margines?! (…) Alex! Gawron! Trzymajcie się! Jeszcze (przysiad!) Naczelny dla Was zaśpiewa.

Kalif Abdul

Takich listów otrzymaliśmy całe mnóstwo i tylko przez wrodzoną skromność drukujemy ten jeden i to tak w środku. Widzisz, Naczelny?! Widzicie, Dwumswiracie!? Ludzie są po właściwej stronę tej trójstronnej barykady, patrzą na was!

Wielkie dzięki za te wyrazy poparcia, Abdulu Pod trzymały one nas na duchu. Przynaj mniej jedna osoba wreszcie nas doceniła. o czym nie omieszkamy pamiętać i wysyłać kartek z Syberii.

 listy_28_1

UNITED MAGASINS OF GAMES, SEX & ROCKNROLL?

Jako ze przypomniało mi się, że miałem was opi[—-] za demoralizację nieletnich, to to czynię (chodzi o zdjęciówki z TS 5/26 – A&G). Ale mi się to podoba, więc czemu nie połączyć redakcji „Cats” z „TS”?

Rumun Navigator

Pomysł jest całkiem niezły ale nim przyjdzie co do czego, to wolelibyśmy dokładnie obejrzeć skład osobowy owej drugiej redakcji. I wygląda na to, że niekoniecznie by musiał się on nam od razu spodobać (niewielkie przykłady już mamy przy ichniej korespondencji z czytelnikami). Ponadto musielibyśmy być na z góry uprzywilejowanej pozycji: wszak u nas zdjęcia panienek byty, a widziałeś u nich opisy gier?

 

NO MOŻE I TROCHĘ UNITED

Założyliście z “Magią i Mieczem” jakąś spółkę or what?

Krzyś Ch.

No, tak dobrze to nie jest i raczej nie będzie. Po prostu oni u nas puszczają stronę swoich tekstów, my u nich dwie – na zasadzie wymiany Jedna strona to niedużo, a można się dowiedzieć sporo ciekawych rzeczy. Zresztą napiszcie, co o tym sądzicie i czy są jeszcze jakieś pisma warte, Waszym zdaniem, żebyśmy też z nimi uskutecznili taki manewr?

 

CO SIĘ ODWLECZE…

1. Czy podacie wyniki ankiety i kiedy? 2. Plis – co to znaczy?

Klimii + Super Sexy – Man

Ad 1 Jasne, pewnie nawet w następnym numerze Taka ankieta wymaga długiej i żmudnej obróbki wykonywanej przez prężny sztab fachowców (czytaj: komuś się musi wreszcie zechcieć ruszyć odwłok otworzyć te listy wklepać odpowiedzi do komputera i zobaczyć, co z tego wyjdzie). Ad.2. Teraz już nic. Swoją drogą, to xywę masz nieprawdopodobną aczkolwiek po tym jak przeczytaliśmy w którymś felietonie Zygmunta Kałużyńskiego, że w jakimś filmie kubańskim drugi reżyser nazywał się Jezus – Maria Olaboga to mc już nas nie zdziwi

 

PROROCTWA I JASNOWIDZENIA

Co za opowiadanie będzie, kiedy “Piwem i Mieczem” się skończy?

Marcin J

Trudno wyczuć, co wymyśli Duch Serchii, z którym kontakty mamy raczej napięte od czasu, jak się dowiedział ze jest głupi i na niczym się nie zna. Z pewnością coś wymyślimy, możliwości jest nieskończona ilość, więc nie ma obaw. A może wpadniemy na jakiś jeszcze lepszy pomysł? Przy tej okazji wypada nam pozdrowić pewnego dzielnego młodego człowieka (imienia niestety nie pamiętamy), który na kilkunastu stronach maszynopisu sporządził i przesłał nam własną wersję dalszych przygód Kopalnego i drużyny. Nijak nie możemy tego wykorzystać, ale naprawdę było niezłe.

 

NAJDŁUŻSZA WOJNA NOWOCZESNEJ EUROPY

Precz z Krzysiem K. Przecz z Atari! Żądam wydrukowania tej odezwy na łamach waszego pisma! Krzyś K. do wiwisekcji!

Czubek

Realizując Twoje jak najbardziej uzasadnione żądanie drukujemy tę odezwę na łamach z przyjemnością tym większą, że przyczynimy się w ten sposób do podsycenia odwiecznego konfliktu, który ostatnio jakby zanikał.

 

FUT-BALISTYKA

Jak się robi zmiany zawodników w grze “Goal”.

Macross

Prawym lub lewym shiftem (zależy od tego, w którą stronę grasz). Alexowi udało się ostatnio na Arcade Challenge’u zdobyć 34 punkty – nieźle, co?

 

PECHOWA OKOLICZNOŚĆ

Proszę o wydrukowanie opisu do gry “Zool”. Tę prośbę kieruję do Alexa. Za opis z góry dziękuję.

Maverick

Masz niefart: nie cierpię „Zoola”. Uważam, że jest to gra beznadziejna. Grałem w nią krótko i więcej już nie będę.

Na listy tradycyjnie już odpowiadał team A&G, co powoli przestaje być okolicznością sensacyjną, a zaczyna być rzeczą jak najzupełniej normalną. Korzystając z okazji pragniemy też poprosić, abyście pisali na listach, jaka jest ich zawartość. Tipserzy już tak robią i dobrze na tym wychodzą! Naprawdę, posortowanie kilkuset listów tygodniowo nie jest proste, więc nam w tym pomóżcie! Zresztą jest to zgodne z Waszym interesem – jeżeli będziemy spędzać mniej czasu nad listami, to zostanie nam go więcej na granie, a więc opisy będą lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*