Top Secret 52/7

nr52_okladka_mini

WSTĘPNIAK:

Muj wydafca

Wakacje nie zmieniły woli głębokich, strukturalnych przemian, jakie chcielibyśmy systematycznie wprowadzać w redakcji. Ponieważ ostatnio wielkich zmian było niewiele, postanowiliśmy wziąć swój los w cudze ręce i zdecydowaliśmy zmienić wydawcę. Jeszcze nie wiemy, kto to będzie, ale jak jest decyzja, to i jakiś wydawca się znajdzie. Tak naprawdę nie wiemy, co to zmieni, ale kiedy Stanisław August Poniatowski podpisywał Konstytucję 3 Maja też tego nie wiedział (i miał chłopak pecha). Grunt, że będą zmiany i to wielkie (przynajmniej w stopce).

W wielkiej polityce szykuje się parę niespodzianek, ale napiszemy tylko jednej, bo ona jest najważniejsza z punktu widzenia graczy: nie wszystkie firmy produkujące i dystrybuujące gry w naszej ojczyźnie miłej zamykają swe podwoje na skobel udając się gromadnie na południe naszego kontynentu. Z zapowiedzi wydawniczych wynika, że zarówno IPS, Licomp, jak i Mirage staną się sprawcami pojawienia się w lipcu i sierpniu wielu tytułów (jakich – patrz „Co nowego”). Cieszy to, bo ciągłe chodzenie po górach czy pływanie po i w jeziorach może się w końcu przejeść.

Podobnie zachowują się zresztą producenci na świecie. Do niedawna wydawanie czegokolwiek podczas wakacji traktowane było jako tragedia i dlatego jeśli już coś się obsunęło z czerwca, najczęściej było wydawane we wrześniu. Teraz firmy same zakładają wydanie czegoś w lato. Ciągle nie jest to ilość zwalająca z nóg (co innego Święta Bożego Narodzenia), ale i pewnie nigdy nie będzie (święto 22 lipca zanim miało szansę upowszechnić się na całym świecie, zostało u nas zniesione, a i tak nie dawano podczas niego prezentów, co zdyskwalifikowało je jako święto handlowe).

Jak by nie patrzeć na działalność naszych krajowych dystrybutorów i nie naszych zagranicznych producentów, należy ją ocenić po raz pierwszy podczas wakacji pozytywnie. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy korzystać z uroków pogody i przyrody, czego życzy pozostająca zawsze na posterunku redakcja TS.

Do druku zatwierdził Triumwirat w osłabionym składzie 150%:

Emilus (50%; drugie 50% w telewizji) i Sir Haszak (100%)

PS. Właśnie przyjęliśmy do wiadomości z niejakim zdumieniem, że TS drożeje o 20 groszy. Wszystkich serdecznie za to przepraszamy i oznajmiamy, iż nie maczaliśmy w tym palców oraz nie mamy z tego żadnych dodatkowych przychodów jako autorzy.

GRY:

SPEED HASTE (PC)
MANIC KARTS (PC)
WITCHEAVEN (PC)
TRACK ATTACK (PC)
NORMALITY (PC)
HUMANS 3 (PC)
STORM (PC)
VIRTUAL CHESS (PC)
ARCADE AMERICA (PC)
ŚWIRUS (PC)
NERVES OF STEEL (PC)
ESKADRA (Amiga)
RAJD PRZEZ POLSKĘ (Amiga)
BRYDŹ (Amiga)
CLASSIC BOARD GAMES (Amiga)
JOSEPHINE (PC)
ACES OF THE DEEP (PC)
FIREWING (PC)
SEEK & DESTROY (PC)
DEMON BLUE (C64)
LACED TILES (C64)
PIŁKARSKI POKER (Atari XL/XE)
SEXY SIX (Atari XL/XE)
5X5 (Atari XL/XE)
SHELLSHOCK (PC)
D (PC)

PLUG & PLAY:
SEGA RALLY (SEGA SATURN)
ROBOTICA (SEGA SATURN)
HANG ON GP ’96 (SEGA SATURN)
PANZER DRAGON ZWEI (SEGA SATURN)
VIRTUA FIGHTER 2 (SEGA SATURN)
TOY STORY (MEGA DRIVE)
ATARI KARTS (Jaguar)
NBA JAM (Jaguar)
POWER DRIVE RALLY (Jaguar)
RIDGE RACER REVOLUTION (PLAYSTATION)
NBA LIVE ’96 (PLAYSTATION)
FIRESTORM THUNDERHAWK 2 (PLAYSTATION)
JOHNNY BAZOOKATONE (PLAYSTATION)

JEST TAKTYCZNIE:
WARCRAFT II: BEYOND THE DARK PORTAL (PC)
LEGION (PC)
CONQUEST OF TEH NEW WORLD (PC)
SETTLERS 2 (PC)
VIKINGS 2 (PC)

CZYTELNICY NADESŁALI:
SPIKEY IN TRANSYLVANIA
GOLD HUNTER
POSEIDON PLANET ELEVEN

PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ:
CAVEMAN VOLLEYBALL
PARK JURAJSKI

INTERNETOWY KĄCIK GRACZA
RWA KULSZOWA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*