Top Secret 42/9

nr42_okladka_miniWSTĘPNIAK:
Niezbędne wyjaśnienia
Lato, tę, trzeba przyznać, nieszczególną dla graczy porę, mamy już dawno za sobą. I dobrze. Zakończyło się ono, jak zwykle, imponująco w postaci londyńskich targów gier – ECTS. Wszyscy pokazali tam, co im się wydaje, że będą wydawali (co pokazali dokładnie, tego nie wiemy, bo kiedy to piszemy jest jeszcze parę dni do targów, zaś kiedy to czytacie jest już parę dni po; cierpliwie musicie poczekać do następnego numeru). Zatem wszyscy się będą puszyć, nadymać i mówić czego to oni nie zrobią (a czego rzeczywiście nie zrobią, dowiemy się we właściwym czasie, kiedy to siedząc z planem wydawniczym w garści będziemy odliczać: miesiąc po terminie, dwa… rok…). Wyjaśni się tam parę spraw. Na przykład dlaczegóż to firma Warner lnteractive Entertainment, mająca od początku roku w swym planie wydawniczym grę „Conqueror”, w dwa dni po zaanonsowaniu jej przez nas w „Co nowego?” wyrzuciła ją ze swego planu wydawniczego? My na wszelki wypadek newsa nie odwołaliśmy i proszę: pojawiły się reklamy gry. Znaczy będzie wydana. Najbardziej zaskoczony był prezes Digital Multimedia Group, oficjalny polski dystrybutor firmy WIE, która nie wie co robi.

W nieco mniejszej polityce mamy trzy rzeczy. Pierwsza to list otwarty wystosowany przez dystrybutorów gier do tzw. mediów, który jeszcze do nas nie dotarł. Tak jakoś się złożyło, że piszemy dziś ciągle o tym czego jeszcze nie ma, ale w sumie ucieczka do przodu jest według niektórych kandydatów na głowę państwa receptą na sukces, a my aspirujemy do miana ludzi sukcesu, choć na głowę jeszcze nie upadliśmy. List ten ma więc dotyczyć rzetelności dziennikarskiej. Nie odpowiemy na list (aż tak do przodu nie jesteśmy), ale sam pomysł wysłania tego listu dał nam do myślenia. Ponieważ procesy myślowe zachodzą u nas wyjątkowo powoli (no cóż, jak człek nie przyzwyczajony…), więc najprawdopodobniej po raz kolejny spóźniliśmy się z wydaniem numeru. Na szczęście ma być lepiej.

Drugą sprawą jest druga edycja naszego konkursu na najlepszą grę roku. Tym razem zmieniły się kategorie, miejmy nadzieję, że zmienią się gry-la-ureatki, nie zmieniła się chęć docenienia najlepszych na rynku firm.

Trzecią rzeczą, o której musimy donieść są współorganizowane przez nas Mistrzostwa Polski w Grach Komputerowych, które, mamy nadzieję, przekształcą się w imprezę cykliczną (szczegóły w „Co nowego?” pod dziwnym tytułem „Gambleriada”).

Z braku miejsca nie będzie dziś żadnych plotek towarzyskich w stylu, że Emilus rozbił nowo zakupiony samochód, na który oszczędzał od dzieciństwa (późnego; we wczesnym odłożył na rower) lub że zaprzyjaźnionemu redaktorowi z pisma G. jakiś […] (w nawias można wstawić dowolny czteroliterowy wyraz uznany potocznie za obraźliwy) pożyczył bezzwrotnie nieubezpieczony samochód.

Zatwierdził do druku odświeżony Triumwirat w niezmiennie wykazującym stały constans składzie dwóch osób wyjątkowo reprezentowanych przez

Emilusa A Sir Haszaka

PS. Dziękujemy redakcji B za zauważenie interwencji redakcji C po nieładnym zachowaniu redakcji A.

GRY:
PRiSIONER OF ICE (PC)
ORION CONSPIRACY (PC)
DRAGON KNIGHTS III (PC)
SLAM CITY (PC)
CYTADELA (Amiga)
MENTOR (Amiga)
I.O INTO OBLIVION (C-64)
STACK UP (C-64)
STAR RAY (C-64)
BRIDGE DELUXE WITH OMAR SHARIF (PC)
CYBER DOGS V1.0 (PC)
ASTERIX – CEASAR’S CHALLANGE (PC)
OUTER RIDGE (PC)
SLIPSTREAM 5000 (PC)
STRIP POKER PRO (PC)
MR. TOMATO (Amiga)
WISIELEC (Amiga)
DONKEY KONG COUNTRY (SNES)
DOOM (SNES)
SUPER ROBIN HOOD (SNES)
VIRTUAL POOL (PC)
JURAJSKI SEN (Amiga)
GUARDIAN (Amiga)
MONSTER (Amiga)
ROADKILL (Amiga)
TOWER OF SOULS (Amiga)
WARRIORS (PC)

JEST TAKTYCZNIE:
1830 RAILROADS & RUBBER BARONS (PC)
SPEEDWAY MANAGER 2 (Amiga)
LIGA POLSKA MANAGER (Amiga)
CIVIL WAR (PC)
PREFECT GENERAL 2 (PC)

CZYTELNICY NADESŁALI:
GOLDEN TALISMAN
TURBICAN
KLĄTWA

PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ:
PRIVATER CD
STRIKE COMMANDER CD
WING COMMANDER 2
EPIC
STARBLADE

INTER OUTSIDE 2
GAMBLERIADA
SPRZĘT:
AUDIOBLITZ 3D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*