Top Secret 28/7

nr28_okladka_miniWSPĘPNIAK:

Wstęp wzbroniony (d. wztempniak)

Wakacje!!! Czas, w którym praca redacji ulega postępującej destrukcji, wracając do normy w okolicach grudnia.

Duet autorski Alex i Gawron wypuszcza się do Dębek, by organoleptycznie sprawdzić poziom zanieczyszczenia wód Bałtyku. W zeszłym roku niektórzy łączyli ich wyjazd z pojawieniem się w morzu beztlenowych ameb. Naukowcy starają się wyjaśnić dlaczego ameby pojawiły się w cieśninach duńskich, podczas gdy A&G z pewnością tam nie było. Tak czy inaczej mamy nadzieję, że nie wrócą prędko, bo to, iż nie wrócą o własnych siłach mamy jak w banku.

Naczelny bierze rodzinę i jedzie do Jelenia, gdzie od jakiegoś czasu grasuje Kopalny. Mieszkańcy złożyli oficjalny protest do sołtysa, że jakaś pętająca się w tu i ówdzie banda prócz smoków płoszy im krowy, konie i traktory, o listonoszu nie wspominając.

Dobrochna zastawiwszy w lombardzie wszystko, łącznie z makietą sierpniowego numeru TS (kto to przyjął?!), kupiła łódź i wybiera się na jeziora. Biorąc pod uwagę stan jej finansów też byśmy chcieli się utopić, ale uważamy, że wybrała zbyt drogi wariant.

Haszak nie wyjeżdża nigdzie, bowiem ostatnio obronił magisterium. Tak nim to wstrząsnęło, że pożyczył od brata samochód i czym prędzej go rozbił, aby sprawdzić czy żyje w realnym świecie. Mandat w wysokości 500.000 zł utwierdził go w przekonaniu, że rzeczywiście będzie musiał teraz chodzić kanałami, unikając brata.

Emilus również nigdzie chwilowo nie wyjeżdża, albowiem w wyniku trzęsienia na górze TAM – GDZIE – WZROK – NIE – SIĘGA stał się półpełnoprawnym członkiem, na razie spółdzielni. Wstąpiły więc w niego zdwojone siły, a może nawet i chęci, i istnieje uzasadniona obawa, że będzie próbował wyżyć się w redakcji. Dlatego nawet Ci, którzy nie mieli ochoty (czasu, pieniędzy) na wyjazd, nagle ją poczuli.

Ponieważ w wakacje nie godzi się pisać o polityce, poprzestaniemy na tym krótkim obrazku rodzajowym, życząc wszystkim nie-ortodoksyjnych, niezapomnianych i najlepiej półrocznych wakacji, finansowanych bezpośrednio z budżetu państwa, który dopłaca do tak wielu rzeczy, że chyba będzie mu wszystko jedno.

Podżyrował Triumwirat w składzie Emilus i Sir Haszak (wszyscy w pracy)

GRY:

Rooster 2 (Amiga)
Arcade Pool (Amiga)
Skarbnik (Amiga)
Seal Team (PC)
Armourgeddon (Amiga)
Frontier:Elite 2 (PC, Amiga, Atari ST)
Evasive Action (PC)
Pea Shotin’ Pete (PC)
Pinball Dreams 2 (PC)
The Genies Curse (PC)
Phobos (PC)
Rolling Jack (PC)
Technus (Atari XL/XE)
Magia Fortuny (Atari XL/XE)
Magia (Atari XL/XE)
Dark Abyss (Atari XL/XE)
Vicky (Atari XL/XE)
Lazarus (C64)
Arktycznie Polowanie (C64)
Iron Helix (PC)
Ultimate Body Blows (CD-32)
Tiny Toon Adventures (Nintendo)
Thunderbirds (Nintendo)
Orb 3-D (Nintendo)
M.C. Mario (Nintendo)
The Ultimate Pinball Quest (Amiga)

JEST TAKTYCZNIE:
Tanks (PC)
Big One (PC)
Premier Challange (PC, Amiga)
Battle Isle 2 (PC)
Dynatech (Amiga)
K-240 (Amiga)

Przegląd symulatorów jazdy
Stare ale Jare: Death Track

Numer 28 wprowadził zmianę (kosmetyczną zaznaczę) w postaci nowej metki informującej o ocenie gry:

metka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*