Supery Nr 6

ADRESY
— (oto |ak nie należy adresować listów do TS, a co się trafia na koper tach): Do Redakcji Miesięcznego dodatku do „Sztandaru Młodych”, „Bajtek”. (Nasz jedyny związek ze Sztandarem Młodych to kawałek wspólnej klatki schodowej)

ASS i RESZTA
— chyba wiecie, że ASS w gwarze amerykańskiej jest uproszczonym ARSE i znaczy „dupa”? (Oświadczenie — ja niżej podpisany Pegaz Ass oświadczam, że jestem świadom praw i obowiązków ciążących na mojej xywie, cóż, ale mnie jak temu biednemu Jasiowi wszystko się kojarzy.. By the way to tez skrót od assembler).

CIEKAWOSTKI
— cześć wapniacy, wy zaplute karły reakcji (to o nas!!!), czołem naiwniacy (nas od naiwniaków ??? wyzywać)
— cześć wam ludzie światowego businessu (to też o nas!!!)
— pamiętajcie, że magnetofon to też człowiek i żyć chce (po self-testcie okazało się, że naczelnemu puściło sprzęgło, a grafik wymaga regulacji głowicy, reszta wciąga taśmę).
— przesyłam wam kilka POKENÓW na życia do gier.
— odpiszcie w SOS albo w jakiejś innej rubryce.
— proszę przysłać mi wydruk dobrego programu kopiującego, kosztowności wydruku kopiera opłacę.
— mój komputer działa mi na nerwy.
— przepraszam, że mapy nie są zbyt ładne — lecz nie jestem Leonardo Davinci (wystarczyłoby być Leonardem da Vinci).
— czy moglibyście zrobić listę najlepszych gier graficznych, muzycznych itp. (potem będą szły gry kopiujące, demojące i gry edytujące teksty)
— pozdrawiam wszystkich narkomanów komputerowych (tylko nie ćpać scalaków)
— przepraszam za tak denną papeterię, ale cóż, może się przydać na podpaskę. D.K.
— przesyłam moj głos na listę bo międzymiastowa kosztuje jak cholera!!! hahaha… (jasna — oczywiście)

FRASZKI
— Superowy pomysł jednego z czytelników — kącik fraszki komputerowej. Nigdy nie mogłem znaleźć właściwego określenia na różne dyrdymałki wypisywane przez „niekoniecznie Św. Pamięci” komunę w stylu: Aby Polska rosła w siłę a ludzie dostali Żytniej. Teraz wiem — to były fraszki. U waga i Należy czytać głosem podniosłym.

Nawet mały Zózio — kajtek,
Czyta czasopismo Bajtek.”

„Kto dziś kupuje liczydło,
Musi mieć na oczach mydło.
Bo komputer chociaż drogi,
Zmieni w domu nastrój wrogi”

„Atari komputery,
Złagodzą himery.”

„Spectrum, Amiga, Atari,
Przybyły z dalekich krain.
Z nich użytek, uciecha, zabawa.
To niebyłe jaka sprawa. ”
Jacek Niemczuk

KONFIGURACJE SPRZĘTOWE
— mam komputer Commodore (sama klawiatura) + magnetofon + telewizor. (i nic więcej naprawdę tam nie ma — to niemożliwe)

NASZE UCZUCIA
— kochamy Deathlike Kubę za całokształt twórczości pisanej i nie tylko, oraz tych którzy piszą do nas na pocztówkach i kartkach pocztowych

NAZEWNICTWO
— dostaliśmy nową ksywę TOP CHŁOP — dzięki! Inne przekręty mimowolne, nie biorące udziału w konkursie: HIGWAJ PATROL, TEST DR1WE, TIPS i TRACK, RIVIR RAJD, FLEMINGS, jojstick

ORTOGRAFOLOGIA
— napiszcie ktury komputer jest lepszy, Atari czy Commodore? (w tym przypadku najlepszy jest słownik ortograficzny)
— TS 3 jest shludnie wydany (dzięki za tak specyficzny komplement)
— byłbym bardzo wdzięczny i zadysfakcjonowany gdyby… (grunt to satysfakcja)
— żołunirz (to jakaś nowa formacja wojskowa)

PROBLEMY KUPIECKIE
— prubuję opchnąć dziada, tj. 65 XE z TURBO BLIZZARD, ale, cholera, nie ma komu. Tak więc jestem zmuszony ciupać w stare gry. (A może by tak go odsprzedać dalej na wschód)

PROPOZYCJA
— nie róbcie rubryki Super Ściśle Tajne. Czy naprawdę nie macie o czym pisać? Proponuję abyście zamiast tego utworzyli rubrykę Karate. (O gustach trudno dyskutować, jedni lubią panienki a inni mordobicia. Alleluja)

TRZECIM OKIEM
— Cała ta niesamowita historia przytrafiła się jednemu z naszych czytelników w niedzielę wieczorem 30XII1990 r. Zagrywał sobie jak co wieczór w ROSENS BRIGADE, gdy ekran komputera przygasł, pojawił się wielki wykrzyknik. Po chwili wszystko wróciło do normy, ale gra była już bardzo „utródniona” (czyt. utrudniona). Nigdy wcześniej „na rzadnej (czyt. żadnej) z gier” to się nie zdarzało. „Zdenerwowałem się i zacząłem wyzywać komputer od głupków i przerozumiałej kupy złomu”. Tu nastąpiła rzecz niesamowita bowiem „on na to zareagował tak, że jakby lekki podmuch wiatru”. Dalej nasz czcigodny gracz pisze „wyłonczyłem (czyt. wyłączyłem) komputer przyciskiem z tyłu i ponownie włonczyłem (czyt. włączyłem), gra była nadal, dopiero gdy wyjołem (czyt. wyjąłem) wtyczkę z gniastka (czyt. gniazdka) wyłączyła się”. Nieprawdopodobność zjawiska była tak wielka, że nie poinformowano nawet rodziców bo „napewno (czyt. na pewno) też by nie uwieżyli (czyt. uwierzyli).

„Proszę uwieźcie mi to jest prawda. Redakcjo proszę powiedzcię (czyt. powiedzcie), co się stało i przyślijcie mi odpowiedz lub przy jedzcie (czyt. odpowiedź, przyjedźcie)? Czekam.

P.S. „Nie sprawdzałem błędów bo chciałem wysłać to jak naj szybciej (czyt. jak najszybciej).”

BYŁ TO SUPER DWUMIESIĄCA, a tak przy okazji to jak tu nie wierzyć w duchy w epoce komputerów.

TS 4
— jest całkiem nie wykluczone, że nagła fala upałów jaka nawiedziła Polskę w czasie przygotowania TS 4 spowodowała więcej niż lawinę drobnych błędów. Uważamy, że przelicytowaliśmy wszystkich.

1 komentarz do “Supery Nr 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*