Listy Nr 26

nr26_okladka_minilistyPROŚBY I GROŹBY

Nie pokazujcie zdjęcia Kopalnego. Bo przestanę kupować TS. (…) Pokazując zdjęcie Kopalnego zniszczycie jego „image”.

Harley Davidson, Rybnik

Po pierwsze: po wydrukowaniu zdjęć Alexa w „Bajtku”, co wedle oficjalnych źródeł jest przyczyną kryzysu w tej redakcji, i żywiołowej reakcji czytelników (nie do uwierzenia, co można zrobić z kawałkiem kartki papieru!) zaprzestajemy dalszych eksperymentów na tym polu.

Po drugie: pisząc do Kopalnego nie używajcie zbyt mądrych słów, bowiem jest on osobą wrażliwą i czułą na swoim punkcie i łatwo potrafi się obrazić, a nawet wściec, co jest wyjątkowo przykre i niebezpieczne dla osób postronnych.

 

HARDŁER

Chcę kupić sobie sprzęt klasy PC. Nie wiem, co będzie najodpowiedniejsze – chcę sobie pograć, pobawić się ale też robie coś poważniejszego (programowanie, nauka).

Jeleń, Dąbrowa Górnicza

Piękną polską nazwę którą widzicie w śródtytule, dedykujemy jednemu publicyście, który walczy o  czystość języka polskiego w każdej dziedzinie życia, nie zważając na nic, ze zdrowym rozsądkiem na czele. (Czas na kwas: wiecie jak według tego Pa na powinien nazywać się joystick? Otóż: WOLANT!).

Jeżeli chodzi o Twoje pytanie, Jeleniu, to jeżeli masz duzo kasy to kupuj 486DX33 8 MB twardziela 340 MB, monitor 15”, czytnik CD i Gravisa lub Rolanda MT – 32. Ta konfiguracja jest idealna do gier i nie tylko. O ile masz mniej forsy to kup 486SX33, 4 MB 250 MB i Sound Blastera Pro Pewnie wkurzymy parę osób, ale prawda jest taka, że 386 – ki już zaczynają być zbyt wolne i wygląda na to, że pod koniec roku pojawią się pierwsze gry „486 only” a my wysmarujemy „Raport z Oblężonego Miasta IV”. Podobnie rzecz ma się z muzyką i efektami dźwiękowymi – zwykły Blaster już jakiś czas temu przestał wystarczać.

 

HARDŁER CZ.2

Podobno wasz magazyn jest o grach? Co tam robi test Gravisa?

Rest, Skądinąd

Zawsze wydawało nam się to oczywiste – piszemy o grach i wszystkim, co się z nimi wiąże, więc testy takich urządzeń jak wolanty, konsole czy karty muzyczne powinny się u nas znajdować. Przecież Czytelnicy chcą być na bieżąco, także jeśli chodzi o sprzęt, nie?

 

WYCIECZKI OSOBISTE

Zwróćcie tylko uwagę zacnym „A&G”, żeby nie zaczynali każdego zdania od  „teraz” i żeby nie pisali w kółko, że mają mnóstwo do powiedzenia i tylko brak miejsca ich ogranicza. W ich wykonaniu jest to śmieszne.

Sir Straszak, Warszawa

Teraz Ci odpowiemy: dziękujemy Ci za celne i pełne słuszności uwagi, postaramy się na przyszłość nie popełniać takich błędów. Chcielibyśmy napisać więcej, ale mamy zbyt mało miejsca, zresztą Emilus i Naczelny i tak by potraktowali dalszą część odpowiedzi jak kiedyś odpowiedź Kopalnego, z której, jak pamiętacie, zostało tylko [—-].

 

ŚWIAT WIELKIEJ POLITYKI

Całkowicie zgadzam się z hasłem „Sir Haszak na prezydenta!”

Harry na premiera!

G. A., Kraków

Nawet nie wiesz ile masz racji. Otóż w cywilu Harry jest absolwentem jednej handlowej uczelni i w ramach poszukiwania pracy zadawał się ostatnio z Ministerstwem Przekształceń Własnościowych Kto wie? Może za dziesięć lat będziecie mieli własnego, TSowego ministra, a za piętnaście – premiera? Jedno jest pewne – jak Harry zacznie rządzić, to my zbierzemy zabawki i spadamy do innej piaskownicy, bo tu to się będą cuda działy.

 

LIFE IS BRUTAL…

Przeczytajcie uważnie mój list. Tylko nie odkładajcie go znów do kosza, bo powoli mnie tym wkurzacie. (…) Na początku II levelu „First Samurai” ukazuje mi się napis “PLEASE TYPE IN THE NUMBER FOR… F 24 (za każdym razem inny numer) AND PRESS RETURN” i nie wiem, co zrobić.

Michał O., Wyrzysk

Cóż, stary – masz lewą (czyt. kradzioną) wersję „First Samuraja”, w dodatku nikt jej nie odbezpieczył (ech ci dzisiejsi hackerzy…). Nic Ci nie poradzimy – kup oryginał (o ile ktoś go sprowadził do Polski), daj sobie spokój, albo zaryzykuj 3 lata więzienia…

 

LINGWISTYKA

W waszych tekstach występują dla mnie niezrozumiałe pojęcia, jak np. „jesteście DOWNAMI…” „SHITY” itd.

Waldi, Przedeszyn

Pierwszy tekst nie jest nasz, tylko Krzysia K., więc daj nam spokój i nie drażnijmyleniem redakcji z jej Najwierniejszym i Najbardziej Krytycznym Czytelnikiem. Co znaczy “SHIT”? Domyśl się sam! Dajemy Ci podpowiedż: to słowo po francusku pisze się MERDRE, zaś po słowacku HOVNO, oznacza ono rzecz nieczystą i parszywą. Jeśli nie masz żadnych pomysłów, daj cynk to wydrukujemy Ci kolejne podpowiedzi.

 

Na listy znowu odpowiadali Alex & Gawron, co pozwala przypuszczać, iż umocnili się na rubieży listowej, które to z kolei stwierdzenie pozwala przypuszczać, iż następne odpowiedzi na listy zrobi na pewno ktoś inny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*